کارلووی واری از جولین مور و پاتریشیا کلارکسون تجلیل می‌کند

اسامی هنرمندانی که در جشنواره بین‌المللی کارلووی واری ۲۰۱۹ از آن‌ها تجلیل می‌شود اعلام شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، جولین مور، پاتریشیا کلارکسون و ولادیمیر اسموتنی امسال جوایز ویژه جشنواره فیلم کارلووی واری را می‌گیرند. جولین مور بازیگر برنده اسکار با دریافت گوی کریستال برای مشارکت هنری فوق‌العاده‌اش […]


اسامی هنرمندانی که در جشنواره بین‌المللی کارلووی واری ۲۰۱۹ از آن‌ها تجلیل می‌شود اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، جولین مور، پاتریشیا کلارکسون و ولادیمیر اسموتنی امسال جوایز ویژه جشنواره فیلم کارلووی واری را می‌گیرند.

جولین مور بازیگر برنده اسکار با دریافت گوی کریستال برای مشارکت هنری فوق‌العاده‌اش در جهان سینما تجلیل می‌شود. وی به عنوان یک بازیگر، فعال اجتماعی و نویسنده گوی بلورین امسال جشنواره فیلم کارلووی واری را دریافت می‌کند.

مور که برای نخستین نقش اصلی تلویزیونی‌اش موفق به کسب جایزه گلدن گلوب برای بازی در سریال «وقتی جهان می‌چرخد» شده، در طیف وسیعی از کارهای سینمایی از جمله آثار پل توماس آندرسون، آلفونسو کوارون و برادران کوئن بازی کرده است. وی در عین حال بازیگر فیلم‌های بلاک‌باستری چون «پارک ژوراسیک» و «بازی‌های گرسنگی» هم بوده است.

جولین مور که ۵ بار نامزدی اسکار را کسب و جایزه اسکار را سال ۲۰۱۴ برای «هنوز آلیس» دریافت کرده است به تازگی به عنوان تهیه کننده اجرایی سریال «داستان لسی» با اقتباس از رمان استیون کینگ برای اپل، قرارداد امضا کرده است.

وی با همسرش برت فرویندلیش نویسنده-کارگردان در کارلووی واری حضور می‌یابد.

پاتریشیا کلارکسون نیز گوی کریستال را برای مشارکت فوق‌العاده‌اش در جهان سینما دریافت می‌کند.

وی یک بازیگر شاخص است که در فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و نمایش‌های متعدد ظاهر شده است. او نخستین نقش‌آفرینی‌اش را در فیلمی از برایان دی پالما به عنوان «تسخیر ناپذیران» در سال ۱۹۸۷ انجام داد و با بازی در «تکه‌های آوریل» در سال ۲۰۰۳ نامزدی اسکار و گلدن گلوب را به دست آورد.

ولادیمیر اسموتنی نیز با دریافت جایزه پرزیدنت تجلیل می‌شود. این فیلمبردار که از سبک‌های بصری متنوعی در آثارش بهره گرفته برای نقش تاثیرگذارش در سینمای چک تجلیل می‌شود.

وی ۷ بار برنده جایزه شیر چک در فیلمبرداری شده است و ۲ بار جایزه منتقدان فیلم چک را دریافت کرده است.

امسال پنجاه و چهارمین دوره جشنواره فیلم کارلووی واری از ۲۸ ژوئن تا ۶ جولای (۷ تا ۱۵ تیر) برگزار می‌شود.