«کاشی هفت رنگ» در خانه هنرمندان به نمایش درمی آید/ تنها یک نمایش

«کاشی هفت رنگ» به کارگردانی و تهیه کنندگی مینا سلیمی در خانه هنرمندان نمایش داده می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، فیلم بلند «کاشی هفت رنگ» به کارگردانی و تهیه کنندگی مینا سلیمی یکشنبه ۱۳ مرداد ساعت ۱۹ در خانه هنرمندان نمایش داده می شود. «کاشی هفت رنگ» فیلمی […]


«کاشی هفت رنگ» به کارگردانی و تهیه کنندگی مینا سلیمی در خانه هنرمندان نمایش داده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، فیلم بلند «کاشی هفت رنگ» به کارگردانی و تهیه کنندگی مینا سلیمی یکشنبه ۱۳ مرداد ساعت ۱۹ در خانه هنرمندان نمایش داده می شود.

«کاشی هفت رنگ» فیلمی تجربی است که با داستانی در ۲ دوره صفوی و معاصر پیش می رود. در این فیلم از بعضی تصاویر سریال «شیخ بهایی» و «روشن تر از خاموشی» استفاده شده است.

در «کاشی هفت رنگ» از کولاژ برای قصه گویی استفاده شده و این فیلم تنها برای یک بار نمایش مجوز گرفته است.

فیلم با ایجاد شخصیت محوری یک زن با نام شهرزاد قصه گو در تصاویری که محوریت مردانه دارند روابط قدرت را در بعد داستان وارونه می کند.

این فیلم در لوکیشن های مسجد شیخ لطف الله و کاخ عالیقاپو فیلمبرداری شده است.

مینا سلیمی کارگردان و نویسنده این فیلم متولد تهران و فارغ التحصیل دانشگاه گلداسمیت لندن در رشته هنر های زیبا و «کاشی هفت رنگ» اولین فیلم بلند اوست.

مسعود دلخواه، مینا سلیمی، آریا توسلی، مصطفی بهشتی و آریاز ذولفقاری در این فیلم نقش آفرینی می کنند.

«کاشی هفت رنگ» همچنین با صدای ابولحسن طحامی، کتایون اعظمی، حسین نورعلی، حمید منوچهری و امیر منوچهری روایت می شود. منوچهر زنده دل و زنده یاد بهرام زند در این فیلم حضوری افتخاری دارند.

بعد از رونمایی از «کاشی هفت رنگ» در خانه هنرمندان، نشست نقد و بررسی این فیلم با حضور آرش خوشخو و حسام مقامی کیا برگزار می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «ماهدخت نویسنده ای است که در نوشتن کتابی درباره عصر صفوی به مشکل برخورده و طبق رسمی قدیمی روز سال نو را در مسجدی از همین دوره (مسجد شیخ لطف الله) می نشیند. اندک زمانی که می گذرد صدایی از کاشی پشت سرش می شنود. او از طریق این کاشی به یک داستان از هزار و یک شب دید پیدا می کند و روزهای دیگر را نیز از کاشی های دیگر می بیند اما این دخل و تصرف مشکلاتی را برای کسانی که در آن دوره به سر می برند به وجود می آورد تا اینکه گروهی برای حراج گذاشتن کاشی ها وارد مسجد می شوند و ماهدخت را گرفتار منشوری از رویا و واقعیت می کنند.»

عوامل این فیلم عبارتند از نویسنده، کارگردان، تهیه کننده و تدوینگر: مینا سلیمی، مدیر فیلمبرداری: علی رنجبر، آهنگساز: پورنگ سقفی، طراح صدا:‌ سپهر ملک، مشاور کارگردان:‌ ریچارد کیویت نیو فسکی، مشاور رسانه: فرنوش آباء، مسئول روابط عمومی: میترا زمانی.