کامران شیردل مستندهای خود را به مرکز گسترش اهدا کرد

کامران شیردل مستندساز پیشکسوت سینمای ایران، مجموعه آثار مستند خود را به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اهدا کرد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، کامران شیردل مستندساز پیشکسوت سینمای ایران، ضمن حضور در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و دیدار با مدیران این […]

کامران شیردل مستندساز پیشکسوت سینمای ایران، مجموعه آثار مستند خود را به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اهدا کرد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، کامران شیردل مستندساز پیشکسوت سینمای ایران، ضمن حضور در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و دیدار با مدیران این مجموعه، فیلم‌های مستند خود را به این مرکز هدیه داد.

وی ضمن ابراز خرسندی اظهار امیدواری کرد که با همکاری این مرکز، امکان دیده شدن آثارش توسط نسل جوان فراهم آید.

فیلم‌های مستند کامران شیردل که با بهترین کیفیت تحویل آرشیو مرکز گسترش شده است، عبارتند از «تهران پایتخت ایران است»، «حماسه روستازاده گرگانی یا اون شب که بارون اومد»، «قلعه»، «مرواریدهای خلیج‌فارس- دُوبی»، «پیکان»، «بوم سیمین»، «ندامتگاه»، «آئینه‌ها»، «تنهایی اول» و «فولاد مبارکه».

بخشی از این آثار مجموعه راش‌های کامران شیردل از انقلاب اسلامی ایران است که سال ۱۳۵۷ با فرمت سوپر ۸ توسط این فیلمساز فیلمبرداری شده است.

شیردل از سال ۱۳۴۳ با ساخت مستند ۱۰ دقیقه‌ای «آئینه‌ها» قدم به دنیای سینما گذاشت و طی نیم قرن فعالیت، بیش از ۱۳۰ فیلم مستند مستقل، صنعتی و تبلیغاتی را تهیه و کارگردانی کرد. «صبح روز چهارم» و «دوربین» نیز عناوین ۲ فیلم سینمایی وی هستند که در سال‌های ۱۳۵۱ و ۱۳۵۵ کارگردانی شده است.