کرونا نهمین جشنواره تئاتر «ثمر» را به تعویق انداخت

زمان برگزاری نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر «ثمر» به تعویق افتاد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره، دبیرخانه جشنواره تئاتر «ثمر» با انتشار بیانیه ای از به تعویق افتادن این جشنواره خبر داد و اعلام کرد این جشنواره که قرار بود از ۹ الی ۱۸ اسفند ماه در عمارت نمایشی […]


زمان برگزاری نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر «ثمر» به تعویق افتاد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره، دبیرخانه جشنواره تئاتر «ثمر» با انتشار بیانیه ای از به تعویق افتادن این جشنواره خبر داد و اعلام کرد این جشنواره که قرار بود از ۹ الی ۱۸ اسفند ماه در عمارت نمایشی نوفل لوشاتو برگزار شود به دلیل شرایط پیش آمده و اهمیت سلامتی گروه ها و تماشاگران در پی شیوع ویروس کرونا به تعویق می‌افتد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

«به نام خدا

تلخی های هزار و سیصد و نود و هشتمین سال خورشیدی گویا قصد رخت بربستن از حال و روز ما ندارد. دیگر به خبرهای ناگهانی بد عادت کرده ایم. کمتر صبحی را با دلخوشی بیدار شدیم و کمتر شبی را با آرامش به خواب رفتیم.

این بار اما مهمان ناخوانده ای به جان مان افتاده که نه مرد می شناسد و نه نامرد، نه راست می شناسد و نه چپ و فعلا مستقیم می تازد به سوی سلامت همه مان.
بی شک در این میان مهمترین وظیفه، حفظ آرامش و تلاش برای کنترل شرایط است. تمام بار این زحمات بر عهده مسئولین نیست و هر ایرانی وظیفه پیشگیرانه در این مسیر دارد. از یک دست ندادن ساده تا شاید عدم برگزاری یک جشنواره جذاب.

بر همین اساس دبیرخانه نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر «ثمر» در راستای حمایت از سلامت تماشاگران، اعضای گروه های شرکت کننده و جلوگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا، پس از جلسه مدیران تصمیم به تعویق انداختن جشنواره در اسفند ماه سال جاری کرده است. طبیعی است با توجه به تلاش های مسئولین و روند کنترل این بیماری، زمان دیگری برای برگزاری نهمین دوره جشنواره اعلام خواهد شد.

نهمین جشنواره تئاتر «ثمر» با پایبندی به شعار هویت ثمره تئاتر تلاش دارد تا هویت ایران و ایرانی را در عرصه ملی نمایان سازد. امید که این کمترین تلاش اهالی هنر و تئاتر، قدمی در مسیر رهایی از این روزهای تلخ باشد.

با احترام دبیرخانه جشنواره، رضا دادویی دبیر، حامد شفیع خواه مدیر اجرایی و محمدرضا ژیان مدیر جشنواره تئاتر ثمر.»

نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر «ثمر» با دبیری رضا دادویی که ابتدا قرار بود از ۹ الی ۱۸ اسفند ماه در عمارت نمایشی عمارت نوفل لوشاتو برگزار شود با وضعیت پیش آمده به سال بعد موکول شد.