«کروکودیل» در آخرین روز جشنواره بیست و هفتم

در آخرین روز برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان ۱۴ نمایش اجرا خواهدشد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط‌عمومی بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان، پنجمین و آخرین روز برگزاری جشنواره میزبان اجرای ۱۴ نمایش خواهد بود.

نمایش «قصه بخت» کار گروه جامعه معلولین تپش از مهریز یزد، ساعت ۱۱، ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در بخش تئاتر فراگیر در پلاتو استاد بیگلریان روی صحنه می‌رود و «ساکت» نیز به نویسندگی سمیه منجم و کارگردانی امیر تنها از لاهیجان ساعت ۱۰:۳۰ و ۱۱:۳۰ در بخش مسابقه تئاتر خردسال در پلاتو استاد عبادی اجرا خواهدشد.

در مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی هم نمایش «با خودت برقص» عنوان نمایشی نوشته و کار مسیحا ابوعلی از شیراز است که ساعت ۱۱، ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در بخش مسابقه تئاتر نوجوان در تالار اصلی این مجموعه اجرا می‌شود.

نمایش «کروکودیل» از ارمنستان نیز به نویسندگی نایرا ادیگاریان و کارگردانی آقاسی مل کولیان ساعت ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در بخش تئاتر بین‌الملل جشنواره در پلاتو استاد عاشورپور مجتمع آوینی به صحنه خواهد رفت و «تماشاخانه خیمه شب‌بازی» نوشته و کار محمدحسن ابویی از مهریز ساعت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰، «نقل خوان سوم اسفندیار» نوشته علیرضا اسدپور با نقالی سیده مهتاب حسینی از کازرون ساعت ۱۶ و «نقل چهارم اسفندیار» با نقالی آرمیتا نصرزاده از کازرون ساعت ۱۸ در بخش نمایش‌های ایرانی جشنواره در محوطه داخلی این مجتمع فرهنگی هنری اجرا خواهد شد.

محوطه بیرونی مجتمع آوینی هم ساعت ۱۶:۴۵ پذیرای نمایش «داستان سیاه» نوشته و کار آرش رضایی از الیگودرز ساعت ۱۶:۴۵ در بخش مسابقه تئاتر خیابانی و «شهر کوچولوترها» به نویسندگی و کارگردانی سید مهرداد کاوسی‌حسینی از همدان ساعت ۱۸:۴۵ در بخش تئاتر فراگیر است.

تالار فجر هم میزبان «دزد لالایی‌ها» نوشته فائزه فیض و بهرام جلالی‌پور و کار سیدآرش شریف‌زاده از تهران در ساعت ۱۱، ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ شرکت‌کننده در بخش مسابقه تئاتر کودک خواهد بود.

نمایش «مبارک و آه» نوشته و کار پگاه معصومی از همدان ساعت ۱۰:۳۰ و ۱۱:۳۰ در بخش مسابقه تئاتر خردسال در تالار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان روی صحنه می‌رود و در تالار شهید مظاهری شهر مریانج «روزی که هر لب ترانه‌ایست» نوشته حسین نادری و کار حسین نادری و مرتضی اسدی‌مرام از کرمانشاه ساعت ۱۶ و ۱۸ در بخش تئاتر فراگیر اجرا خواهد شد.

پیاده راه بوعلی هم ساعت ۱۰:۳۰ میزبان نمایش «شهر کوچولوترها» نوشته و کار سید مهرداد کاوسی‌حسینی از همدان در بخش تئاتر فراگیر و نمایش «نان‌آوران» به نویسندگی احمد جلیلوند و سعید باغبانی و کارگردانی سعید باغبانی از همدان در بخش مسابقه تئاتر خیابانی ساعت ۱۱:۳۰ خواهد بود.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با هدف تقویت مهارت، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، تا ششم تیرماه به دبیری‌ امیر مشهدی عباس و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران، وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی، شهرداری همدان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان در حال برگزاری است.

نهال