کریستوفر پلامر بازیگر «اشک‌ها و لبخندها» درگذشت

کریستوفر پلامر بازیگر سرشناس فیلم «اشک‌ها و لبخندها» در ۹۱ سالگی درگذشت. به گزارش سینما خراسان به نقل از ددلاین، کریستوفر پلامر که با بازی در فیلم «آوای موسیقی» یا «اشک‌ها و لبخندها» شهرتی جهانی داشت و جایزه اسکار را برای بازی در فیلم «تازه‌کارها» دریافت کرده بود و برای بازی در «همه پول‌های دنیا» […]


کریستوفر پلامر بازیگر سرشناس فیلم «اشک‌ها و لبخندها» در ۹۱ سالگی درگذشت.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ددلاین، کریستوفر پلامر که با بازی در فیلم «آوای موسیقی» یا «اشک‌ها و لبخندها» شهرتی جهانی داشت و جایزه اسکار را برای بازی در فیلم «تازه‌کارها» دریافت کرده بود و برای بازی در «همه پول‌های دنیا» و «آخرین ایستگاه» نامزدی اسکار را کسب کرده بود، امروز در خانه‌اش در کانتیکات از دنیا رفت.

الن تیلور همسر او و بهترین دوستش برای ۵۳ سال، در کنار او حضور داشت.

وی که سالخورده‌ترین بازیگری است که جایزه اسکار را دریافت کرده چندین جایزه امی و دو جایزه تونی نیز در حدود ۷۰ سال فعالیت هنری‌اش دریافت کرده بود.

لو پیت دوست قدیمی او و مدیر برنامه‌هایش برای ۴۶ سال، نوشت: کریس یک مرد فوق‌العاده بود که به شدت علاقه‌مند به حرفه‌اش بود و به آن احترام می‌گذشت. وی تابع اصول اخلاقی و یک گنجینه ملی بود که ریشه‌های کانادایی‌اش را خیلی دوست می‌داشت. او با هنر و انسانیتش قلب همه ما را از آن خود کرد و زندگی وی برای نسل‌های بعدی به عنوان یک افسانه باقی خواهد ماند.

پلامر نزدیک به ۷۰ سال گذشته به عنوان یک چهره ثابت عرصه نمایش حضور داشت و در بیش از ۱۰۰ فیلم بازی کرد. وی بیش از همه با ایفای نقش کاپیتان فون‌تراپ در «اشک‌ها و لبخندها» به یاد آورده می‌شد که سال ۱۹۶۵ توسط رابرت وایز ساخته شد.

پلامر که ۱۳ دسامبر ۱۹۲۹ در تورنتو متولد شده بود، در مونترال بزرگ شد و فعالیت حرفه‌ای خود را روی صحنه و رادیو به دو زبان انگلیسی و فرانسه شروع کرد. این بازیگر اولین بار سال ۱۹۵۴ در نیویورک روی صحنه رفت و بازیگر نمایش‌های متعددی در برادوی و وست‌اند لندن بود.

وی آخرین بار به عنوان بازیگر اصلی در نقش شاه لیر در سال ۲۰۰۴ روی صحنه رفت و سه سال بعد هم در نقش کلارنس دارو در نمایش «میراث باد» روی صحنه ظاهر شد.

«چاقوها بیرون» آخرین فیلمی بود که وی در سال ۲۰۱۹ در آن بازی کرد.

وی سه جایزه دراما دسک نیز برای «سیرانو» در سال ۱۹۷۳، «اوتلو» در سال ۱۹۸۲ و «بریمور» در کارنامه داشت.