کیا رکنی کارگاه «بیت باکس» برگزار می‌کند

کیا رکنی از هنرمندان شناخته شده هنر «بیت باکس» روزهای ۲۶ تا ۲۸ مرداد کارگاه سه روزه‌ای را با محوریت این هنر نوپا و پرطرفدار در ایران برگزار می‌کند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، اولین کارگاه سه روزه بیت‌باکس «کیا رکنی» در تهران به همت موسسه فرهنگی هنری «آوای ماد» برگزار می‌شود. این […]


کیا رکنی از هنرمندان شناخته شده هنر «بیت باکس» روزهای ۲۶ تا ۲۸ مرداد کارگاه سه روزه‌ای را با محوریت این هنر نوپا و پرطرفدار در ایران برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، اولین کارگاه سه روزه بیت‌باکس «کیا رکنی» در تهران به همت موسسه فرهنگی هنری «آوای ماد» برگزار می‌شود. این هنرمند جوان قرار است طی روزهای ۲۶ تا ۲۸ مرداد در سالن پارس پلاس تهران اصول و مبانی بیت‌باکس را هر روز به مدت چهار ساعت به علاقه‌مندان این حوزه آموزش دهد.

مخاطبانی که تمایل به حضور در این کارگاه سه روزه دارند از ساعت ۱۲ ظهر روز یکشنبه ۱۳ مرداد می‌توانند به سامانه «ایران کنسرت» مراجعه نمایند. همچنین براساس اعلام دست‌اندرکاران برگزاری این کارگاه آموزشی به تمامی هنرجویان، گواهی پایان دوره ارائه می‌شود.

بررسی فیزیک صوت و ارتباط آن با صداسازی، سه صدای پایه کیک و های‌هت و اسنیر، ریتم پایه، آموزش صدای ریمشات و آن ریمشات و ریتم ترپ، افکت‌های نفس‌گیری (زیپر)، تربیت نفس‌گیری با ریتم درگ، آموزش صداسازی روباتیک، آموزش صداسازی های نت (سایرن)، آموزش رولینگ شامل لیپ رول و دابل رل، آموزش لیپ بیس و مانستر بیس، آموزش کلیک و کایک رول، آموزش یک روند اجرایی کامل پیش فرض، آموزش مبانی لوپرها و آموزش نکات اجرایی از جمله مهمترین سرفصل‌های آموزشی کیا رکنی در سه روز برگزاری کارگاه بیت‌باکسش در تهران است.

در توضیح این کارگاه آمده است: «بیت‌باکس یکی از زیرمجموعه‌های موسیقی است که در آن هر هنرمند با استفاده از حنجره و دهان نسبت به اجرای یک قطعه موسیقی اقدام می‌کند. تا چند سال پیش هنر بیت‌باکس بیشتر در موسیقی هیپ‌هاپ استفاده می‌شد اما امروزه به عنوان یک شاخه کاملاً مستقل از موسیقی با سبک‌های مختلف تلفیق می‌شود و در موارد متعددی هم به صورت مستقل قطعاتی به این شکل اجرا می‌شود. کیا رکنی هم یکی از معروف‌ترین بیت‌باکسرهای ایران است که سابقه شرکت و کسب رتبه در چند فستیوال بین‌المللی را هم دارد. او همچنین در مسابقه «عصر جدید» هم شرکت کرد و درخشش چشمگیری در این رقابت داشت و در میان چهره‌هایی که بیت‌باکس انجام می‌دانند از اجراهای او بیشترین استقبال به عمل آمد.»

منبع مهر