«گرگم و گله می‌برم» در راه جشنواره زاگرب

انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» به بخش مسابقه چهل‌ و ششمین جشنواره بین‌المللی انیمافست زاگرب ۲۰۱۹ راه پیدا کرد. به گزارش سینما خراسان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» به کارگردانی امیرهوشنگ معین به بخش مسابقه چهل‌ و ششمین جشنواره […]


انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» به بخش مسابقه چهل‌ و ششمین جشنواره بین‌المللی انیمافست زاگرب ۲۰۱۹ راه پیدا کرد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» به کارگردانی امیرهوشنگ معین به بخش مسابقه چهل‌ و ششمین جشنواره بین‌المللی انیمافست زاگرب ۲۰۱۹ راه یافت.

این انیمیشن کوتاه که به تازگی چهار تندیس طلایی و و نقره‌ای و دیپلم افتخار یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران را از آن خود کرده است از ۱۳ تا ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ در بخش مسابقه جشنواره زاگرب در کشور کرواسی به نمایش گذاشته شود.

این فیلم با اقتباس از کتاب افسانه شعبان‌نژاد از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با کمی نگاهی متفاوت به داستان ساخته شده است.

«گرگم و گله می‌برم» به تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، داستان آشنای گرگ و بزغاله‌ها را در مدرسه به شکل نمایشِ عروسکی به اجرا در می‌آورد. بزِ مادر در فراغ بزغاله‌هایش و گرگِ خشمگین در تنهایی‌اش با هم رو در رو می‌شوند و مثل همیشه گرگ شکست می‌خورد اما … .

جشنواره بین‌المللی انیمافست زاگرب که مورد تایید اسکار هست به صورت سالانه در کراوسی برگزار می‌شود.