گشایش نمایشگاه عکس «چهره ایران» در موزه هنرهای صنعتی کرمان

نمایشگاه منتخب آثار هفتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران در موزه هنرهای صنعتی کرمان افتتاح شد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، نمایشگاه منتخب آثار هفتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران با حضور جمعی از مسؤولان و عکاسان استان کرمان در موزه هنرهای صنعتی کرمان آغاز به […]


نمایشگاه منتخب آثار هفتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران در موزه هنرهای صنعتی کرمان افتتاح شد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، نمایشگاه منتخب آثار هفتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران با حضور جمعی از مسؤولان و عکاسان استان کرمان در موزه هنرهای صنعتی کرمان آغاز به کار کرد.

منتخبی از آثار دوره هفتم با عنوان «چهره ایران» شامل ۱۱۴ اثر از انجمن عکاسان ایران، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، انجمن عکاسی میراث فرهنگی، انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران، انجمن عکاسان خانه تئاتر ایران، انجمن عکاسان سینمای ایران و بخش دانشجویی شکل گرفته است که به مدت ۱۰ روز در موزه هنرهای صنعتی کرمان نمایش داده می‌شود. انجمن عکاسان ایران هفتمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران را با همکاری اداره کل هنرهای تجسمی و مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی در خانه هنرمندان ایران برگزار کرد.

حسن غفاری، خزانه دار انجمن عکاسان ایران که در افتتاحیه این نمایشگاه در موزه هنرهای معاصر کرمان حضور داشت، گفت: این نمایشگاه در راستای تفاهمی که انجمن عکاسان ایران با اداره کل هنرهای تجسمی برای برگزاری نمایشگاه ۱۰ روز با عکاسان در استان‌ها داشت و به منظور توجه به ارتقای عکاسی در استان‌ها برگزار شد.

وی توضیح داد: این نمایشگاه آغازی برای فعالیت‌های استانی انجمن عکاسان ایران است، البته پیش از این هم انجمن برنامه‌هایی دراستان ها داشته است اما این نمایشگاه مقدمه‌ای برای حرکت جدی در استان‌ها است. یکی از اهداف انجمن عکاسان ایران برقراری ارتباط با عکاسان و اعضای شهرستان‌ها است. بر همین اساس همواره تلاش شده است تا امکانی برای نمایش آثار نمایشگاه‌های مختلف انجمن در شهرهای گوناگون ایجاد شود. در این نمایشگاه هم اعضای انجمن عکاسان ایران که اهل کرمان هستند، اعضای انجمن عکاسان کرمان و عکاسان استان حضور داشتند.