گفتگو با داریوش غریب زاده در خصوص جشنواره تسنیم

گفتگو با داریوش غریب زاده در خصوص جشنواره تسنیم. 🔸جشنواره های موضوعی بستری برای دیده شدن آثار برجسته فیلم سازان است. 🔸داریوش غریب زاده کارگردان، جشنواره های موضوعی را بستری مهم برای دیده شدن آثار مهم فیلم سازان دانست. 🔸داریوش غریب زاده فیلمساز برجسته کشور در حاشیه جشنواره ملی فیلم کوتاه ‌، فیلم نامه و […]

گفتگو با داریوش غریب زاده در خصوص جشنواره تسنیم.

🔸جشنواره های موضوعی بستری برای دیده شدن آثار برجسته فیلم سازان است.

🔸داریوش غریب زاده کارگردان، جشنواره های موضوعی را بستری مهم برای دیده شدن آثار مهم فیلم سازان دانست.

🔸داریوش غریب زاده فیلمساز برجسته کشور در حاشیه جشنواره ملی فیلم کوتاه ‌، فیلم نامه و عکس تسنیم در گفتگو با ستاد خبری جشنواره گفت: باید به جوانان در حوزه فیلم کوتاه توصیه کرد که برای ساختن فیلم بلند به سراغ ساختن فیلم کوتاه نروند و یکی را بهانه دیگری نکنند.

🔸وی ادامه داد: فیلم کوتاه ارزش و جایگاه خود را داردو مثل یک رباعی است و دقیق باید روی ارزش های آن متمرکز شد و در این صورت می‌توان به ساخت فیلم بلند هم دست یافت.

🔸غریب زاده جشنواره های موضوعی چون جشنواره تسنیم برای فیلم سازان یک فرصت دانست و افزود: جشنواره های موضوعی اعم از هر شکلی بسیار خوب و تاثیر گذار برای هنرمندان و فیلم سازان است.

🔸این کارگردان ادامه داد: بعضی آثار فیلم کوتاه به دلیل پرداختن به موضوعات خاص در بعضی از جشنواره ها راه نمی یابد به همین دلیل جشنواره های موضوعی بستری مناسب برای دیده شدن این بخش از فیلم های کوتاه است.

🔸غریب زاده با اشاره به قالب فیلم سازی برای مفاهیم قرآنی اظهار داشت: با نگاه ساده به احادیث اولیا خدا و کتاب خدا درمی‌یابیم که بهتر زندگی‌ کردن و کمتر لطمه زدن و دنیا را زیباتر دیدن از توصیه ها است که همه این مفاهیم الهی در قالب فیلم به خوبی توسط مخاطبان دریافت و درک می‌شود و تاثیر گذار خواهد بود.

🔸 وی با اشاره به نقطه قوت فیلمسازان جوان تصریح کرد و گفت: فیلم سازان امروز با توجه به تجربه بصری که دارند با سینما و امکانات دیجیتالی که در اختیار دارند می‌توانند اثر بهتری ارائه بدهند و این نقطه قوت است.

🔸این مستند ساز بیان کرد: از نقاط ضعف فیلم سازان امروز عدم مطالعه و پژوهش آنان است که باعث ضعف آثارشان می‌شود.

🔸غریب زاده با اشاره به تاثیر جشنواره در آثار فاخر قرآنی گفت: در سال‌های آینده می‌توان شاهد در سطح بین المللی این جشنواره را برگزار کرد چرا که شهر مشهد به عنوان یک مغناطیس دینی با وجود حضرت رضا ع هزاران قومیت را با عشق و اراده جذب می‌کند و این امکان را فراهم می آورد که این جشنواره پر شور تر در سطح بین‌المللی برگزار گردد.