گی‌یرمو دل تورو با پرچم مکزیک ستاره‌دار شد/ دروغ‌ها را باور نکنید

کارگردان نامدار مکزیکی همزمان با دریافت یک ستاره در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود از شکست آمریکا در سیاست‌های مهاجرتی‌اش صحبت کرد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، گی‌یرمو دل تورو کارگردان مکزیکی برنده جایزه اسکار دیروز هنگام دریافت ستاره در پیاده‌روی مشاهیر از میراثی که به آن افتخار می‌کند صحبت کرد. […]


کارگردان نامدار مکزیکی همزمان با دریافت یک ستاره در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود از شکست آمریکا در سیاست‌های مهاجرتی‌اش صحبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، گی‌یرمو دل تورو کارگردان مکزیکی برنده جایزه اسکار دیروز هنگام دریافت ستاره در پیاده‌روی مشاهیر از میراثی که به آن افتخار می‌کند صحبت کرد.

وی در حالی که داشت درباره خودش سخن می‌گفت یادآوری کرد: من مکزیکی و مهاجر هستم.

کارگردان سازنده «شکل آب» که تخصصش در فانتزی است، اهل گوادالاخارا در مکزیک است. او پس از ساخت اولین فیلمش با عنوان «کرونوس» که ۹ جایزه آریل به دست آورد، به سراغ ساخت فیلم‌های بعدی‌اش چون «ستون فقرات شیطان»، «هزارتوی پن» و فهرستی از فیلم‌های موفق دیگر رفت.

این کارگردان از فرصت خود در پیاده‌روی مشاهیر استفاده کرد تا به سیاست‌های آمریکا اشاره کند. او گفت: همین لحظه، ما در لحظه ترسی بزرگ هستیم. ترس بزرگ و تقسیم بزرگ زیرا ترس به کار برده می‌شود تا به ما بگوید همه ما متفاوت هستیم، که ما نباید به هم اعتماد کنیم. این دروغ‌ها باعث می‌شود ما را راحت‌تر کنترل کنند و راحت‌تر از هم متنفر شویم. اما پادزهر آن این است که با هم باشیم و بدانیم که این تقسیم‌بندی‌ها همه خیالاتی تمام عیار هستند.

تاکیدهای اخیر بر مهاجرت تاثیر زیادی بر مهاجران گذاشته و حملات و دستگیری‌های زیادی در این زمینه صورت گرفته است. خبرها از کمپ‌های مرزی ناسالم نشان دهنده وضعیت بد مردان، زنان و کودکانی است که در موقعیتی سخت و بدون دسترسی به لوازم بهداشتی در آنجا ماه‌ها و ماه‌ها سر کرده‌اند. روز پنجم آگوست و به دنبال تیراندازی‌های ال‌پاسو تگزاس و دیتون اوهایو، ترامپ پیشنهاد داد تا مواردی از بررسی‌های پیش‌زمینه‌ای به قوانین مهاجرتی افزوده شود.

دل تورو افزود: به عنوان یک مکزیکی، دریافت این ستاره یک نوع اشاره است و هیچ اشاره‌ای در حال حاضر نمی‌تواند پیش پا افتاده یا ساده باشد. این که این اتفاق دارد همین حالا می‌افتد خیلی مهم است زیرا می‌توانم به همه شما بگویم، درباره مهاجران از هر ملیتی، باید امکانات را باور کنید نه موانع را. دروغ‌هایی را که درباره ما می‌گویند باور نکنید. به آنچه در خودتان دارید باور داشته باشید و باور کنید می‌توانید تفاوت‌ها را خلق کنید. همه ما داستان‌هایی داریم و همه می‌توانیم در هنر مشارکت داشته باشیم و به جهان به هر راهی که می‌توانیم کمک کنیم.