یاد سردار شهید قاسم سلیمانی در جشنواره تجسمی فجر با خلق زنده اثر

در یکی از غرفه های نمایشگاهی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بخش ویژه کارگاهی به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی تدارک دیده شده است که در این بخش هر روز هنرمندان در حال تکمیل آثار خود هستند. به گزارش سینما خراسان به نقل از واحد ارتباطات و رسانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در دوازدهمین […]


در یکی از غرفه های نمایشگاهی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بخش ویژه کارگاهی به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی تدارک دیده شده است که در این بخش هر روز هنرمندان در حال تکمیل آثار خود هستند.

به گزارش سینما خراسان به نقل از واحد ارتباطات و رسانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بخشی ویژه برای سردار شهید قاسم سلیمانی وجود دارد که علاوه بر رونمایی از اثر حسن روح الامین در این بخش، یک پرتره و یک سردیس از این شهید پیش چشمان مخاطبان قرار گرفته است که توسط هنرمندان آن، عباس برزگر گنجی و علی لوایی، در طول برگزاری جشنواره تکمیل می شود.

علی لوایی هنرمند مجسمه ساز که پیش از این نیز با حضور در سمپوزیوم های مختلف، سردیس قهرمانان ملی و قهرمانان ۸ سال دفدع مقدس را ساخته است، در این دوره از جشنواره روی ساخت سردیسی از سردار شهید سلیمانی کار می کند.

وی درباره ساخت این سردیس می گوید: پیش از شروع جشنواره ۲ روز روی آن کار کرده بودم و در کارگاه اسکلت آن را درست کرده و خمیر زده بودم. در طول برگزاری جشنواره روی ساخت آن در موسسه صبا کار می کنم و اگر به اتمام نرسید دوباره در کارگاه روی آن کار خواهم کرد.

وی ادامه می دهد: ما پرتره سازان نیاز به عکس های تمام رخ و نیمرخ از شخصیت هایی که محور خلق اثر هستند داریم و من هم بهترین عکس هایی که از این شخصیت برجسته در دسترسم بود را انتخاب کردم.

عباس برزگر گنجی نیز در این بخش ویژه روی پرتره ای از این شهید گرانقدر کار می کند و درباره آن می گوید: من باید طی روز برپایی جشنواره کار را به اتمام برسانم و هر روز مرحله ای از کار را پیش چشم مخاطب جلو می برم تا بازدید کنندگان هم هم چیزی برای دیدن داشته باشند و هم احساس نزدیکی با اثر کنند و حس و حال انها هم روی کار من اثر می گذارد.

وی ادامه می دهد: ایشان سردار دلهاست و همه ما به ایشان مدیون هستیم و هر کاری در این زمینه انجام دهیم هیچ است. این افتخاری برای ماست که در کنار تصویر ایشان دیده می شویم و از ما و ایشان عکس به یادگاری می گیرند. من برای انتخاب عکسی که ملاک پرتره ام باشد نیز تمام اینترنت را گشتم و به این تصویر که رسیدم همه آنچه می خواستم در ان بود، صلابت و مهربانی ایشان را در این تصویر دیدم.

دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۲۹ بهمن کار خود را آغاز کرده است و تا ۵ اسفند در موسسه فرهنگی هنری صبا واقع در خیابان طالقانی، ابتدای خیابان برادران مظفر برگزار می شود و ورود برای عموم مردم در بازدید از آثار این جشنواره و شرکت در نشست های پژوهشی آزاد است.