یکی از «پاپ‌های فریادزن» فرانسیس بیکن در نیویورک حراج می‌شود

یکی از نقاشی‌های فرانسیس بیکن که از مجموعه آثار ترسناک «پاپ فریادزن» اوست، قرار است با ارزشی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار به مزایده گذاشته ‌شود. به گزارش سینما خراسان به نقل از گاردین، یکی از نقاشی‌های فرانسیس بیکن که به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار او که هنوز در دست مالکان خصوصی باقی […]


یکی از نقاشی‌های فرانسیس بیکن که از مجموعه آثار ترسناک «پاپ فریادزن» اوست، قرار است با ارزشی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار به مزایده گذاشته ‌شود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از گاردین، یکی از نقاشی‌های فرانسیس بیکن که به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار او که هنوز در دست مالکان خصوصی باقی مانده به حساب می‌آید و بخشی از مجموعه آثار ترسناک «پاپ فریادزن» اوست، قرار است به زودی به حراج گذاشته شود.

حراجی ساتبیز روی جمعه اعلام کرد می‌خواهد اثر «مطالعه‌ای برای یک سر» سال ۱۹۵۲ را که بخشی از مجموعه‌ای است که با الهام از پرتره دیگو والزکز از پاپ اینِسِنت دهم کشیده شده بود به فروش بگذارد. این اثر یکی از مهم‌ترین آثاری است که توانست بیکن را در دهه پنجاه میلادی به شهرت برساند.

این اثر روز شانزدهم ماه مه در آمریکا با ارزشی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار به مزایده گذاشته می‌شود.

گرگوار بیلو رئیس بخش هنر معاصر این خانه حراجی در نیویورک گفت این اثر یکی از بزرگ‌ترین نقاشی‌هایی است که ساتبیز طی چند دهه اخیر به حراج گذاشته است.

این اثر در دهه هفتاد میلادی توسط ریچارد لنگ و جین لنگ دیویس زوجی اهل سیاتل خریداری شد. آنها توانسته بودند یکی از مهم‌ترین کلکسیون‌های خصوصی آثار هنری قرن بیستم را جمع‌آوری کنند. لنگ دیویس در سال ۲۰۱۷ از دنیا رفت و آثار این کلکسیون که بیکن یکی از ستاره‌های آن بود، حالا به نفع بنیاد خیریه‌ای که از آن‌ها حفاظت می‌کند، به فروش می‌رود.

اثر «پاپ فریادزن» تنها یک بار به صورت عمومی به نمایش درآمده است. این اتفاق در سال ۲۰۰۶ در نورویچ واقع در نورفولک بریتانیا افتاد و بخشی از نمایشی بود که در مرکز هنرهای بصری سینزبری برگزار شد.

مایکل پپیات دوست و بیوگرافی‌نویس فرانسیس بیکن این اثر را به عنوان «نه تنها اثر اصلی تمام نقاشی‌های او در دهه پنجاه میلادی بلکه اثر اصلی کل آثار هنری قرن بیستم» توصیف کرده است. این اثر راهی برای بیکن بود تا بتواند درد و رنج بشریت پس از جنگ‌های جهانی را به تصویر بکشد.

آثار بیکن شماری از گران‌قیمت‌ترین آثار هنرمندان قرن بیستمی را دربرمی‌گیرد.

یک اثر سه‌لَتی از دوست هنرمندش لوسین فروید در سال ۲۰۱۳ به قیمت ۱۴۲ میلیون دلار فروخته شد که آن موقع رکوردشکن شد.