۵۷ نقاش به هفتمین دوسالانه دامون‌فر راه یافتند

۵۷ هنرمند با ۱۱۰ نقاشی به مرحله پایانی هفتمین دوسالانه دامون فر راه یافتند و آثارشان در نمایشگاه این رویداد که جمعه سوم اسفند افتتاح می شود به نمایش درمی آید. به گزارش سینما خراسان، سیف‌الله پویاراد، مدیراین دوسالانه که برای جوانان زیر ۲۵ سال برگزار می‌شود با اعلام خبر فوق گفت: پس از رکورد […]


۵۷ هنرمند با ۱۱۰ نقاشی به مرحله پایانی هفتمین دوسالانه دامون فر راه یافتند و آثارشان در نمایشگاه این رویداد که جمعه سوم اسفند افتتاح می شود به نمایش درمی آید.

به گزارش سینما خراسان، سیف‌الله پویاراد، مدیراین دوسالانه که برای جوانان زیر ۲۵ سال برگزار می‌شود با اعلام خبر فوق گفت: پس از رکورد چشمگیر تقاضای ۱۴۲۴ نقاش برای حضور در هفتمین دوسالانه نقاشی دامون‌فر، واقعا کار هیات داوران برای انتخاب سخت شد، به روال همیشه نخست آثار رسیده روی سایت دوسالانه بررسی شد، سپس اصل آثاری که به مرحله دوم داوری راه یافتند از نزدیک مورد بازبینی و تحلیل قرار گرفت و یکصد و ده اثر از ۵۷ نقاش به مرحله سوم که همان ارائه در نمایشگاه است راه یافتند که علاقمندان می توانند جمعه سوم اسفند در آیین افتتاحیه این آثار را ملاحظه کنند.

وی گفت: پس از افتتاحیه، داوران جلسات دیگری خواهند داشت تا نفرات برتر را مشخص کنند و برترین نقاش زیر ۲۵ سال ایران در سال ۱۳۹۷، دهم اسفند در مراسم اختتامیه معرفی می شود.

گفتنی است کار انتخاب آثار این مسابقه هنری زیر نظر آیدین آغداشلو به عنوان رئیس و با حضور پنج داور فرح اصولی، بیتا فیاضی، هومن مرتضوی، ایمان افسریان و هرمز همتیان انجام می شود.

نفر نخست هفتمین دوسالانه نقاشی دامون فر، مسافر آلمان خواهد شد و میهمان آکادمی هنری فابرکاستل خواهد بود. به نفرات برگزیده بعدی هم جوایز ارزنده‌ای اهدا می شود.

این دوسالانه به همت گالری دامون‌فر و همراهی موسسه تصویرشهر، و با همکاری کویلو، فابرکاستل، وینزور و نیوتن، کانسون و پ ب او، سوم اسفندماه در گالری پردیس ملت افتتاح می شود.

آیین اختتامیه و اعلام نفرات برتر دهم اسفند ماه خواهد بود اما نمایشگاه تا هفدهم اسفند ادامه خواهد داشت.