آغاز اجرای «فرشته تاریخ» با تسهیلات ویژه برای دانشجویان

بلیت نمایش «فرشته تاریخ» نوشته و کارگردانی محمد رضایی راد با تخفیف ویژه به دانشجویان ارائه می‌شود. به گزارش سینما خراسان، اجرای نمایش «فرشته تاریخ» به نویسندگی و کارگردانی محمد رضایی‌راد و با حضور بازیگرانی چون میلاد رحیمی، رضا بهبودی، باران کوثری، میلاد شجره و … از روز یکشنبه ۲ تیر ماه در سالن چهارسوی […]


بلیت نمایش «فرشته تاریخ» نوشته و کارگردانی محمد رضایی راد با تخفیف ویژه به دانشجویان ارائه می‌شود.

به گزارش سینما خراسان، اجرای نمایش «فرشته تاریخ» به نویسندگی و کارگردانی محمد رضایی‌راد و با حضور بازیگرانی چون میلاد رحیمی، رضا بهبودی، باران کوثری، میلاد شجره و … از روز یکشنبه ۲ تیر ماه در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر آغاز شد.

«فرشته تاریخ» تازه ترین اثر محمد رضایی راد نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر است که با رویکردی آزاد و به شیوه تئاتر «اپیک» به روایت آخرین شب از زندگی والتر بنیامین فیلسوف شناخته شده آلمانی می‌پردازد.

برای رفاه حال دانشجویان از سوی گروه اجرایی نمایش تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است و طبق هماهنگی صورت گرفته با مجموعه تئاتر شهر، دانشجویان تمامی رشته‌های دانشگاهی می‌توانند طی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه، با مراجعه حضوری به گیشه تئاتر شهر از ساعت ۱۸ و ارائه کارت دانشجویی معتبر، نسبت به تهیه بلیت خود با تخفیف ویژه دانشجویان اقدام کنند.

میلاد رحیمی، باران کوثری، رضا بهبودی، میلاد شجره، سینا کرمی، سینا بالاهنگ، رزیتا علیزاده، داوود پژمان‌فر، فرنوش نیک‌اندیش، جاوید قائم‌مقامی، ستاره بذرافشان، سعیده فاضلی و ابوالفضل ابهر بازیگرانی هستند که در اجرای این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند و هنرمندانی چون شایلان عشایری طراح صحنه، سمانه حسینی طراح لباس، کسرا پاشایی طراح صدا و موسیقی، علی شیرخدایی طراح ویدئو، لادن مهران‌زاده طراح عروسک و رضا خضرایی طراح نور به عنوان گروه طراحان در اجرای این نمایش محمد رضایی‌راد را همراهی می‌کنند.

از دیگر همکاران محمد رضایی‌راد در اجرای نمایش «فرشته تاریخ» می توان به حضور علیرضا کی‌منش مشاور حرکت، نوشین جعفری عکاس، مجتبی جمشیدی برنامه‌ریز و دستیار اول، مریم مظفری، فرامرز اسدی گروه کارگردانی، آرین حقانی، امید رضایی مدیران صحنه، علیرضا اسدی طراح پوستر، آزاده ملک‌زاده روابط عمومی و ساسان پیروز مجری طرح اشاره کرد.

نمایش «فرشته تاریخ» یازدهمین اثر از گروه تئاتر «خانه» است که به سرپرستی محمد رضایی راد، آثاری چون «فعل»، «براساس دوشس ملفی»، «و آنک انسان» و … را روی صحنه برده است و در اثر تازه خود با دستمایه قرار دادن آخرین شب از زندگی «والتر بنیامین» به واکاوی مواجهه انسان با مرگ و تاریخ می‌پردازد.

والتر بنیامین، از چهره‌های ماندگار تاریخ فلسفه در قرن بیستم است که با وجود عمر کوتاه و مرگ زودهنگامش، تاثیر عمیقی بر بسیاری از روشنفکران، هنرمندان و نظریه‌پردازان پس از خود داشته است. اندیشه‌های بنیامین سپهر وسیعی از موضوعات گوناگون، از فلسفه «تاریخ» و «زبان» گرفته تا «هنر» و «زیبایی شناسی» را در بر می‌گیرد و در عرصه «تئاتر» نیز، گذشته از اثر مشهور او درباره «خاستگاه نمایش سوگوار آلمانی»، می‌توان به دوستی نزدیک و ارتباط فکری عمیق بنیامین با برتولت برشت شاعر و نمایشنامه‌نویس و نظریه پرداز آلمانی اشاره کرد.

«فرشته تاریخ» از ۲ تیرماه ساعت ۱۹:۳۰ در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت که علاقه‌مندان به تماشای این نمایش، برای پیش خرید بلیت نمایش می‌توانند به سایت tik8 مراجعه کنند.