آماده رویارویی با هنرنماهای سلبریتی هستیم/پیش به سوی مدیریت جهادی

جانشین مسئول سازمان بسیج مستضعفین کشور تاکید کرد: ما نیازمند هنرمندان انقلابی هستیم تا در مقابل هنرنماهای سلبریتی که در میدان دشمن صف کشیده اند بایستیم و اهداف شوم‌شان را خنثی کنیم. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور، سردار سپهر جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین کشور […]

جانشین مسئول سازمان بسیج مستضعفین کشور تاکید کرد: ما نیازمند هنرمندان انقلابی هستیم تا در مقابل هنرنماهای سلبریتی که در میدان دشمن صف کشیده اند بایستیم و اهداف شوم‌شان را خنثی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور، سردار سپهر جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین کشور در اختتامیه دوره توانمندسازی کانون های ادبی هنری سازمان بسیج هنرمندان سراسر کشور که چهارشنبه شب شانزدهم مردادماه در تالار تربیت مشهد برگزار شد، توضیح داد: در جمهوری اسلامی معنویت و سیاست به هم گره خورده است و این رمز تربیت اسلامی ماست که پیامبر اکرم (ص) برای ما به یادگار گذاشته است. کسی که به یاد وقایع تلخ و شیرین مردم در روزگار شعری می‌سراید و یا طنزی می‌نویسد نشان از پیوستگی امور معنوی سیاسی و اجتماعی دارد.

جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به سهم بالای هنر و هنرمندان در چهل سال مقاومت و ایستادگی ملت شریف ایران افزود: هنرمندان ما با انعکاس تصاویر ایثار و مقاومت مردم و نیز تولید شعارهای انقلابی هیجان انقلابی را در بین مردم خلق کردند. در زمان دفاع مقدس شاهد اوج فیلم‌سازی و رجزخوانی و دیگر تولیدات هنری هنرمندان بودیم که این تولیدات تاثیرش از هزاران کلاس درس بیشتر بود به طوری که در شب عملیات با چند بیت شعر و رجز، رزمندگان با اقتدار به خط مقدم می‌زدند و دشمن را تسلیم اراده قدرت خود می‌کردند.

سردار سپهر با اشاره به حقایق و وقایع تاریخ تاکید کرد: این کار شما هنرمندان را می طلبد تا تجارب و وقایع تاریخ به دانش تبدیل گردد و در دانشگاه‌ها تدریس شود. غرب از طریق هالیوود و فضای رسانه‌ای دنیا را متوجه آرمان‌هایش می‌کند و با هنر، جنایات خود را می‌پوشاند یا خباثت‌های جدیدی بر مردم تحمیل کرده و با هنر استکباری و صهیونیستی خود اعتقادات و باورهای مردم را به تسخیر خود در می‌آورد.

جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین کشور در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: مدیریت جهادی زمانی مفهوم پیدا می‌کند که با امکانات کم مقاومت کنیم همانطور که هشت سال جنگ تحملی با وجود امکانات بسیار کم ولی با مدیریت جهادی به خوبی مدیریت شد. امروز بیشتر مشکلات ما ناشی از موانع داخلی است که گاهی از سوی دوستان و اطرافیان ما ایجاد می‌شود وگرنه تکلیف دشمن مشخص است. ما باید با مدیریت جهادی موانع را رد کنیم و یا اینکه راه جدیدی ایجاد کنیم.

وی بسیج را مادر و صاحب انقلاب عنوان کرد و گفت: بسیج پیشتاز و متولی عملی کردن گام دوم انقلاب است. روزی انگلیس در عزل و نصب مسئولین کشورمان دخالت می‌کرد اما در آزاد کردن کشتی‌شان به غلط کردن افتاده است. ما باید با ابزار هنر خدمات شایسته بسیج را در سطح بین الملل نشان دهیم. ما نیازمند هنرمندان انقلابی هستیم تا در مقابل هنرنماهای سلبریتی که در میدان دشمن صف کشیده بایستیم و اهداف شومشان را خنثی کنیم.

سردار سپهر داشتن نظام مشخص و قوانین را از الزامات بسیج هنرمندان دانست و گفت: آمادگی این را داریم که هر قانونی که بسیج هنرمندان به آن نیازمند است را به تصویب برسانیم.