اجرای ۱۳ نمایش در روز سوم جشنواره تئاتر فجر

سومین روز برگزاری چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر میزبان ۱۳ اثر در بخش‌های صحنه‌ای و خیابانی است.

به گزارش روز دوشنبه سینما خراسان به نقل از ایرنا، در سومین روز از برگزاری چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در تهران ۶ نمایش صحنه‌ای و ۷ نمایش خیابانی اجرا خواهند شد.

بر اساس جدول منتشر شده، نمایش‌های «مانداک» به کارگردانی محمد قاسمی از ملایر، «آگنی‌تاژ» به کارگردانی حسین کارگر از ماهشهر، «سیمرغ» به کارگردانی اکبر صادقی از اردبیل، «امل» به کارگردانی جواد اسدی از عراق، «مامور خیابان نود و دو» به کارگردانی میثم زندی از نوشهر، «آخرین راه» به کارگردانی محسن متین‌وفا از تهران در تالار وحدت، تالار اصلی، تالار چهارسو، تالار سایه، تالار قشقایی (مجموعه تئاتر شهر)، تماشاخانه سنگلج، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر، تالار حافظ، پهنه فرهنگ و هنر رودکی و ایوان انتظار ایستگاه مترو میدان ولیعصر (عج) اجرا خواهند شد.

به گفته قاسمی، نمایش «مانداک» مفهوم ضدجنگ دارد و هر چیزی که ما را به جنگ برساند، وقیح و زشت است، ملت ایران همواره به دنبال صلح هستند و هر کسی که به هر نحوی سعی در جنگ‌افروزی و دشمن‌تراشی کند، انسان منفوری است.

کارگردان نمایش آگنی‌تاژ نیز در خصوص قصه این نمایش گفته است دیوید خانه پدری خود را گرو گذاشته و به آگنی‌تاژ آمده است. حالا دریا آمده تا خانه را از رهن آزاد کند. مرگ یا زندگی…

داستان نمایش مامور خیابان نود و دو از این قرار است که دختری جوان به نام حیفا، پس از اتمام کارش در افغانستان، به اسرائیل بازمی‌گردد تا با ابعاد و اجزای ماموریت جدیدش در کشور عراق آشنا شود.

همچنین نمایش‌های «مترس‌ها» به کارگردانی علیرضا شمسی و سامان شکیبا از فلاورجان، «یک فنجان قهوه برای عشق» به کارگردانی جهانگیر چالاکی از بناب، «کوسه برنشین» به کارگردانی مرجان خورسند از تهران، «تکم» به کارگردانی معین جعفری از اهر، «لیلی و مجنون» به کارگردانی بهنام کاوه، «چرخیدن» به کارگردانی آرش رضایی از ازنا و «قل آب» به کارگردانی بهناز زحمت‌کش از یزد در پهنه رودکی و ایوان انتظار مترو ولی‌عصر (عج) اجرا خواهند شد.

ویژه‌برنامه «تئاتر ۴۱» که به پوشش دادن اخبار رخدادهای روزانه جشنواره و گفت‌وگو با عوامل نمایش‌ها و هنرمندان می‌پردازد، در ایام برگزاری این رویداد از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۲ و پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۲ تا ۲۳ از سالن انتظار تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر، به صورت هم‌زمان از شبکه رادیویی نمایش روی موج اف ام ردیف ۱۰۷/۵ مگاهرتز، شبکه چهارم سیما و ایران‌صدا، پخش می‌شود.

بخش صحنه‌ای و خیابانی چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از روز شنبه اول بهمن تا پایان روز سه‌شنبه یازدهم بهمن توسط اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دبیری کوروش زارعی در حال برگزاری است.