ادامه تحقیقات برای «علف؛ ماجراجویان سینما»/ «میان شب» را می‌سازم

محمدمعین صمدی کارگردان عرصه انیمیشن ضمن اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های خود، عنوان کرد که قرار است انیمیشن کوتاه «میان شب» را بر اساس یکی از داستان‌های «هزار و یک شب» بسازد. محمدمعین صمدی کارگردان عرصه انیمیشن در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان درباره جدیدترین فعالیت‌های خود گفت: سال گذشته پروانه ساخت انیمیشن سینمایی […]


محمدمعین صمدی کارگردان عرصه انیمیشن ضمن اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های خود، عنوان کرد که قرار است انیمیشن کوتاه «میان شب» را بر اساس یکی از داستان‌های «هزار و یک شب» بسازد.

محمدمعین صمدی کارگردان عرصه انیمیشن در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان درباره جدیدترین فعالیت‌های خود گفت: سال گذشته پروانه ساخت انیمیشن سینمایی «علف؛ ماجراجویان سینما» را دریافت کرده بودیم که در حال حاضر در مرحله تحقیقات و بازنویسی فیلمنامه آن هستیم. «علف؛ ماجراجویان سینما» یک فیلم مستند- انیمیشن است و بر اساس مستندات تاریخی درباره اولین فیلم بلندی که در سال ۱۹۲۴ در ایران با عنوان «علف» تولید شد، ساخته می‌شود و به همین دلیل نیازمند تکمیل اطلاعات است.

وی درباره دیگر فعالیت‌هایش عنوان کرد: این روزها مشغول طراحی یک بازی با عنوان «فیلیپین فیلیپ» به معنای فیلیپ چرخنده هستیم که یک بازی ۲ بعدی ماجراجویانه است.

صمدی با اشاره به ساخت یک انیمیشن دیگری با نام «میان شب» عنوان کرد: قرار است این انیمیشن ۷ دقیقه‌ای را که با تکنیک تلفیقی ساخته می‌شود، حدود سه چهار ماه دیگر کلید بزنیم. موضوع این انیمیشن بر اساس یکی از داستان‌های «هزار و شب» و در واقع یک اقتباس است.

صمدی اظهار کرد: این فیلم کوتاه خط داستانی خاصی ندارد چون یک فیلم تجربی است. همانطور که گفتم ما باید بخشی از زمانمان را صرف تحقیقات تکنیکی و بخشی را صرف تحقیقات محتوایی می‌کنیم به همین دلیل فکر می‌کنم حدود ۴ یا ۵ ماه دیگر وارد پروسه ساخت این انیمیشن شویم.