استقبال از «دانتون ابی» در بریتانیا/ احتمال ساخت فیلم دوم هست

«دانتون ابی» با شروع نمایشش در بریتانیا با افتتاحیه ۵.۱ میلیون پوندی، کارش را شروع کرد و در راس باکس آفیس قرار گرفت. به گزارش سینما خراسان به نقل از اسکرین دیلی، فیلم درام «دانتون ابی» با فروش ۵.۱ میلیون پوندی شروعی قوی را در سینماهای بریتانیا تجربه کرد. این فیلم در ۷۳۰ سالن سینما […]


«دانتون ابی» با شروع نمایشش در بریتانیا با افتتاحیه ۵.۱ میلیون پوندی، کارش را شروع کرد و در راس باکس آفیس قرار گرفت.

به گزارش سینما خراسان به نقل از اسکرین دیلی، فیلم درام «دانتون ابی» با فروش ۵.۱ میلیون پوندی شروعی قوی را در سینماهای بریتانیا تجربه کرد. این فیلم در ۷۳۰ سالن سینما روی پرده رفته و میانگین فروش آن در هر سینما بیش از ۷ هزار پوند بوده است .

«دانتون ابی» که در قالب سریال با ۶۹ نامزدی و ۱۵ برد در جویز امی موفق‌ترین سریال غیرآمریکایی بوده، اکنون از این شانس برخوردار است که در قالب فیلم سینمایی نیز بتواند یک اسکار را به افتخاراتش اضافه کند.

سه سال پس از پایان یافتن سریال «دانتون ابی» اکنون فیلم سینمایی آن راهی سینماها شده است.

این در حالی است که فرش قرمز این فیلم دوشنبه پهن شد و بازیگران آن از جمله هیو بونویل بازیگر نقش لرد گرانتام روی فرش قرمز رفتند.

فیلم سینمایی «دانتون ابی» با تمرکز بر دیدار شاه و ملکه بریتانیا از دانتون ابی ساخته شده است و از حضور همه بازیگران سریال بهره گرفته است.

علاوه بر بازیگران تهیه کننده‌گان سریال شامل جولین فیلوز نویسنده و خالق و گارت نیامی تهیه کننده اجرایی آن در کنار هم گرد آمده‌اند.

در عین حال گفته می‌شود احتمال ساخته شدن فیلم دوم آن هم وجود دارد.

این فیلم هنوز در آمریکا اکران نشده و گفته می‌شود، به دنبال موفقیت فیلم احتمال ساخته شدن قسمت دوم آن وجود دارد.

نیامی در این باره به ورایتی گفته است همه چیز به چند روز آینده بستگی دارد.

فیلوز هم گفته است نسبت به ساخته شدن فیلم دوم نظر مثبتی دارد.