اقدام تروریستی در آلمان/ سطح امنیتی برلیناله بالا رفت

به دنبال تیراندازی روی مردم در آلمان سطح کنترل امنیتی جشنواره فیلم برلین که امشب شروع می‌شود، بالا رفت. به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، یک تیراندازی در شهر هانائو در آلمان موجب شد تا توجه به امنیت جشنواره فیلم برلین که از پنجشنبه شروع به کار می‌کند، بیشتر شود. منابع محلی اواخر […]


به دنبال تیراندازی روی مردم در آلمان سطح کنترل امنیتی جشنواره فیلم برلین که امشب شروع می‌شود، بالا رفت.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، یک تیراندازی در شهر هانائو در آلمان موجب شد تا توجه به امنیت جشنواره فیلم برلین که از پنجشنبه شروع به کار می‌کند، بیشتر شود.

منابع محلی اواخر چهارشنبه شب اطلاع دادند که چندین نفر به دنبال یک تیراندازی به روی مردم کشته شده‌اند. گفته شده ۸ نفر کشته و ۵ مجروح از این حادثه به جای مانده است.

یک فرد ناشناس ناگهان در باری در مرکز شهر هانائو روی مردم آتش گشوده و این احتمال می‌رود که چنین رویدادی در نقطه دیگری از این شهر هم به وقوع پیوسته باشد.

روزنامه بیلد آلمان گزارش کرده است که تعداد مظنونین احتمالاً باید زیاد باشد.

در بسیاری از جشنواره‌ها در سال‌های اخیر پروتکل‌های امنیتی سختگیرانه‌ای اعمال شده است، اما وقتی چنین اعمال تروریستی در زمان یک جشنواره رخ می‌دهد، سطح امنیتی را خیلی بالا می‌برد. جشنواره فیلم کن سال ۲۰۱۷ میلیون‌ها دلار هزینه کرد و آن پس از حمله تروریستی با یک کامیون در جولای ۲۰۱۶ در شهر نیس بود.

جشنواره فیلم برلین از امشب پنج شنبه شروع می‌شود و تا یکم مارس به کارش ادامه می‌دهد. فیلم افتتاخیه امسال «سال سلینجری من» ساخته فیلیپه فالاردو با بازی مارگارت کواللی و سیگورنی ویور است.

ریاست هفتادمین دوره از جشنواره فیلم برلین را جرمی آیرونز، بازیگر نامدار انگلیسی به‌عهده دارد.