امیرشهاب رضویان با نقاشی‌هایی از انقلاب و جنگ به کاما می‌آید

نمایشگاه نقاشی «از ۵۷ تا ۶۷ به روایت امیرشهاب رضویان» با روایت نقاشی‌هایی از انقلاب و جنگ به شکل پرده خوانی جدید، جمعه ۲۹ شهریورماه در گالری کاما برپا می شود. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی گالری کاما، نمایشگاه نقاشی «از ۵۷ تا ۶۷ به روایت امیرشهاب رضویان» با نمایش ۹ […]


نمایشگاه نقاشی «از ۵۷ تا ۶۷ به روایت امیرشهاب رضویان» با روایت نقاشی‌هایی از انقلاب و جنگ به شکل پرده خوانی جدید، جمعه ۲۹ شهریورماه در گالری کاما برپا می شود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی گالری کاما، نمایشگاه نقاشی «از ۵۷ تا ۶۷ به روایت امیرشهاب رضویان» با نمایش ۹ اثر نقاشی با موضوع جنگ از امیرشهاب رضویان فیلمساز کشورمان از روز جمعه ۲۹ شهریور در گالری کاما برپا می شود.

در کنار نمایش این آثار نقاشی، امیر شهاب رضویان که در واقع این آثار خاطرات این هنرمند از انقلاب ۵۷ و جنگ تحمیلی است، داستان آثارش را روایت می کند.

این هنرمند درباره نمایشگاه «از ۵۷ تا ۶۷ به روایت امیرشهاب رضویان» گفت: در این نمایشگاه من قصه سربازان جنگ را می گویم، مثل گروهبانی که از یک پادگان آموزشی گذرش به منطقه عملیاتی می افتد و در قصه او از یک شخصیت خشن به یک شخصیت لطیف می رسیم، یا سربازی که برای شادمان کردن بقیه ترانه می خواند و خودش در تنهایی کشته می شود، در واقع قصه من قصه آدم های تنهای جنگ است.

امیر شهاب رضویان متولد ۱۳۴۴ همدان است و تاکنون بیش از ۴۰ فیلم کوتاه، مستند، پویانمایی ساخته و هفت فیلم سینمایی را کارگردانی کرده است. رضویان علاوه بر فیلمسازی، نقاشی هم می کند. وی طراح پوستر روز جهانی مبارزه با نژادپرستی در کشور هلند سال ١٣٧۵ است و آثار نقاشی اش در نمایشگاه هایی در خارج از کشور و از جمله نمایشگاه جمعی هنرمندان در گالری «اشتول ورک» شهر کلن آلمان مهرماه ١٣٧۵ به نمایش درآمده است.

همچنین نمایشگاه های انفرادی وی با موضوع خاطره، رویا و جنگ پیش از این درگالری پترسون شهر استیت کالج دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا شهریور ١٣٩۵، گالری کویین شهر تورنتو کانادا مهرماه ١٣٩۵، در فضای باز مقابل کاخ سفید، واشنگتن دی سی آمریکا شهریور ١٣٩۵، در فضای باز مقابل موزه هنرهای مدرن نیویورک شهریور ١٣٩۵، در فضای باز مقابل موزه هنر فیلادلفیا آمریکا شهریور ١٣٩۵ و نمایشگاه انفرادی نقاشی کودکانه ها در کافه گالری هیلاج شهریور ١٣٩۵ برگزار شده است.

نمایشگاه نقاشی«از ۵۷ تا ۶۷ به روایت امیرشهاب رضویان» از روز جمعه ۲۹ شهریورماه در گالری کاما به نشانی خیابان پاسداران، گلستان دهم پلاک ۴۴ طبقه دوم گشایش می یابد.