انتشار فراخوان جشنواره سرود «خاطرات شنیداری چهل سالگی انقلاب»

جشنواره سرود دانش‌آموزی «خاطرات شنیداری چهل سالگی انقلاب» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ویژه دانش‌آموزان مقطع سنی ۱۰ تا ۱۵ سال در مدارس مناطق ۲۲ گانه تهران، برگزار می شود. به گزارش سینما خراسان، جشنواره سرود دانش‌آموزی «خاطرات شنیداری چهل سالگی انقلاب» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با هدف ایجاد همدلی […]


جشنواره سرود دانش‌آموزی «خاطرات شنیداری چهل سالگی انقلاب» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ویژه دانش‌آموزان مقطع سنی ۱۰ تا ۱۵ سال در مدارس مناطق ۲۲ گانه تهران، برگزار می شود.

به گزارش سینما خراسان، جشنواره سرود دانش‌آموزی «خاطرات شنیداری چهل سالگی انقلاب» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با هدف ایجاد همدلی نسل جدید با خاطرات انقلاب، ویژه دانش‌آموزان مقطع سنی ۱۰ تا ۱۵ سال برگزار می‌شود. در این جشنواره چهار سرود دوران پیروزی انقلاب اسلامی بازتولید شده است.

مدارس با اعلام آمادگی برای حضور در این جشنواره می‌توانند این قطعه‌ها را از نزدیک‌ترین مرکز فرهنگی هنری محل خود، دریافت و پس از تمرین، اجرای گروه خود را به صورت تصویری ضبط و به منطقه مورد نظر ارسال کنند. این در حالی است که مدیریت مناطق، آثار رسیده را به دبیرخانه جشنواره برای بازبینی ارسال می‌کنند. ضمن اینکه پس از بازبینی آثار، گروه‌های منتخب هر منطقه در مرحله اول به رقابت صحنه‌ای پرداخته و پس از آن هیات داوران سه گروه را به عنوان گروه‌های برگزیده استان تهران معرفی می‌کند. در روز اختتامیه نیز گروه‌های سرود برگزیده به اجرای برنامه می پردازند.

در شرایط برگزاری جشنواره «خاطرات شنیداری چهل سالگی انقلاب» آمده است:

هر مدرسه می‌تواند تنها یک گروه سرود را معرفی کند.

گروه‌های سرود باید قطعات از پیش تعیین شده را اجرا کنند.

نوآوری و خلاقیت در نحوه اجرا همچون چندصدایی بودن در جمع امتیازات موثر خواهد بود.

شرکت‌کنندگان از یکم تا پانزدهم بهمن فرصت دارند تا اجرای گروه سرود مدرسه خود را به صورت یک لوح فشرده به مراکز فرهنگی هنری منطقه خود ارسال کنند.

هیات داوران از ۱۸ تا ۲۴ بهمن آثار ارسال شده را بازبینی و گروه‌های برگزیده را انتخاب می‌کنند.

مدارس مناطق ۲۲ گانه تهران برای شرکت در این جشنواره می‌توانند به نزدیک‌ترین مرکز فرهنگی هنری منطقه خود مراجعه و برای حضور در این جشنواره ثبت‌نام کنند. مسابقه نهایی نیز بین گروه‌های برگزیده مرحله مقدماتی و انتخاب ۳ گروه به عنوان گروه‌های برتر استان تهران، ۲۵ بهمن برگزار خواهد شد.

آیین اختتامیه جشنواره سرود دانش‌آموزی «خاطرات شنیداری چهل سالگی انقلاب» ۲۷ بهمن در پردیس تئاتر تهران میزبان علاقه مندان است.