انتشار کار تازه روی کاست و گرامافون/ اسم آلبوممان را پس گرفتیم

سومین آلبوم گروه موسیقی «نیوش» با عنوان «نیوش» و تیتر «خواهم گفت» در حالی منتشر می‌شود که اعضای این گروه تدابیر متفاوتی را برای نحوه انتشار اثرشان در نظر گرفته‌اند. به گزارش سینما خراسان، سروش قهرمانلو خواننده گروه «نیوش» درباره محتوای شنیداری آلبوم جدید گروه توضیح داد: قطعا این اثر با دو آلبوم قبلی تفاوت‌هایی […]


سومین آلبوم گروه موسیقی «نیوش» با عنوان «نیوش» و تیتر «خواهم گفت» در حالی منتشر می‌شود که اعضای این گروه تدابیر متفاوتی را برای نحوه انتشار اثرشان در نظر گرفته‌اند.

به گزارش سینما خراسان، سروش قهرمانلو خواننده گروه «نیوش» درباره محتوای شنیداری آلبوم جدید گروه توضیح داد: قطعا این اثر با دو آلبوم قبلی تفاوت‌هایی دارد؛ به هر حال وقتی سن شما و تجربه کاری‌تان بیشتر می‌شود، دیگر نمی‌توانید تکراری باشید زیرا تکراری بودن نشان‌دهنده این است که حرف تازه‌ای برای گفتن ندارید. تنظیم این اثر تفاوت‌هایی دارد. سه‌تار الکتریک در این اثر باز هم همراه ماست و «هارپجی» که یک ساز ابداعی و جدید آمریکایی است (به نوازندگی کیکاووس مختاری) به این ترکیب اضافه شده است.

وی ادامه داد: در این آلبوم قطعات بیشتری گنجانده شده و از موتیف‌های مینیمال در آن استفاده شده است. با این حال همچنان تفکر «نیوش» در این اثر جاری است. به عبارتی از انتخاب اشعار و ساخت ملودی گرفته تا انتخاب ساز و تنظیم برگرفته از همان تفکر است. ضمن اینکه غزل آزاد، علی‌اکبر یاغی‌تبار، حمید جعفری، کامران رسول‌زاده، خیام نیشابوری، عماد خراسانی، نظام‌الدین شکوهی شاعرانی هستند که در این آلبوم از آثارشان استفاده شده است.

خواننده «نیوش» درباره نحوه انتشار آلبوم سوم گروه نیز توضیح داد: اشکال مختلفی برای انتشار این اثر در نظر گرفته شده است و از نظر اقتصادی نحوه عرضه را طوری تنظیم کردیم تا هم قیمت آلبوم برای دوستان دانشجویی که کم درآمد هستند، مناسب باشد و هم اشکال گران قیمت‌تری از این آلبوم برای طبقه‌های دیگر جامعه وجود دارد.ما طبق معمول همیشه فروش اینترنتی داریم و از طرفی کدهای دانلودی برای کسانی که به فضای اینترنتی اعتماد کافی ندارند، وجود دارد. افراد می‌توانند کد دانلود را به صورت فیزیکی که در پاکت پارچه‌ای که مخصوص این کار با آرم‌ گروه نیوش طراحی شده و قیمتش ارزان است، خریداری کنند. ما در این کار از پلاستیک کمتری استفاده کردیم و پارچه‌ها تولید داخل هستند که خودش یک‌جور تولید شغل است. مردم باید این کد را برای سامانه فروش آلبوم ایمیل کنند تا بلافاصله آهنگ‌ها برایشان ارسال شود.

قهرمانلو همچنین توضیح داد: سی‌دی‌های به شکل دی‌جی پک را نیز در تیراژ محدودی برای کسانی که کلکسیون سی دی دارند، ارائه می‌کنیم و باید بگویم سی‌دی‌ها کیفیت چاپ بالایی دارند. همچنین، تی‌شرت‌هایی با لوگوی نیوش و تایپوگرافی «خواهم گفت»تولید شده که همراه با کد دانلود عرضه می‌شود. این در واقع یک تی‌شرت موزیکال است برای کسانی که دوست دارند موسیقی بپوشند و از همه مهم‌تر همه این‌ها تولید داخل هستند. صفحه گرامافون این اثر نیز در صد نسخه عرضه می‌شود که البته قیمتش کم نیست زیرا صفحه‌ها در آلمان تولید شده‌اند. علاقه‌مندان صداهای باکیفیت مدتی است که سراغ گرامافون رفتند و دستگاه‌های فعلی کیفیت زیادی دارند و طرفداران خاص خودش را دارد. بنابرین «نیوش» پس از انقلاب اولین آلبوم روی صفحه را برای مخاطبان ایرانی عرضه می‌کند. البته آلبوم به تعداد بسیار محدودی نیز روی نوار کاست هم عرضه شده است به هر صورت هدف ما تنوع بیشتر و احترام به مخاطب است. ما به کیفیت آثار دقت کردیم و همین‌طور به قیمت هم فکر کردیم.

وی با بیان اینکه آلبوم جدید گروه ۵ اسفندماه در قالب یک کنسرت در تالار وحدت رونمایی می‌شود، توضیح داد: در این اجرا قطعات آلبوم به همراه چند قطعه قدیمی اجرا خواهند شد و سپس جشن امضای آلبوم برگزار خواهد شد. همچنین ۲۵ درصد تخفیف برای دانشجویان عزیز داریم که با عکس کارت دانشجویی‌شان می‌توانند، دو بلیت تخفیف دار داشته باشند.

قهرمانلو با اشاره به اقدام یک گروه موسیقی برای استفاده از عنوان «نیوش» ، گفت: اسم «نیوش» را پس گرفتیم از کسانی که نمی‌توانیم اسم آنها را دوست یا همکار بگذاریم. آنها اسم گروه ما را روی آلبومشان گذاشته بودند و امیدوارم پس از این جوانمرد باشند و اصول اخلاقی را رعایت کنند.

آرش قهرمانلو، سروش قهرمانلو و کیکاووس مختاری اعضای اصلی گروه «نیوش» هستند.