اهدای نشان عالی انجمن صنفی کارگردانان مستند در «وارش»

رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارگردانان مستند از اعطای نشان عالی این انجمن به بهترین فیلم نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش خبر داد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش»، محسن استادعلی رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی کارگردانان مستند ضمن اعلام خبر اعطای نشان انجمن کارگردانان سینمای مستند […]


رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارگردانان مستند از اعطای نشان عالی این انجمن به بهترین فیلم نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش خبر داد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش»، محسن استادعلی رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی کارگردانان مستند ضمن اعلام خبر اعطای نشان انجمن کارگردانان سینمای مستند به بهترین فیلم نهمین جشنواره «وارش» از منظر کارگردانی بیان کرد: اعطای این نشان که از زمان برگزاری جشنواره بین المللی فیلم «رشد» آغاز شده، قرار است در جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش» نیز روندی ادامه دار باشد. بدین ترتیب هیأت داوران صنف به بهترین فیلم نهمین دوره از این جشنواره از منظر کارگردانی این نشان را اهدا می‌کنند.

وی درباره معیارهای این انتخاب افزود: با توجه به موضوعی بودن بعضی از جشنواره‌ها از جمله «وارش» سعی می‌شود تا موضوعات و رویکردهای آن جشنواره نیز در فرآیند داوری لحاظ شود اما آنچه مهم است و اولویت دارد، کارگردانی یک اثر و ساختار آن در انتخاب نهایی اعضای داوری است چراکه به هر حال فیلم‌هایی که از مرحله انتخاب به مسابقه راه می‌یابند در واقع با سیاست‌ها و موضوعات یک جشنواره موضوعی همخوان بوده‌اند و مضامین مورد نظر جشنواره را دربر می‌گیرند.

این کارگردان در پایان با اشاره به حضور و داوری سه کارگردان مستند در هیأت داوران اعطای این نشان عنوان کرد: به نظرم به دلیل اتخاذ نگاهی تخصصی به فیلم‌ها، نشان‌های اصناف می‌تواند مهم و ارزشمند باشد و اقدام مؤثری است که در چند ماه اخیر مورد تاکید این هیأت مدیره قرار گرفته است.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم «وارش» با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری مازندران و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مازندران برگزار می‌شود.

این جشنواره سینمایی بر موضوعاتی همچون فرهنگ عامه شامل سنت‌های رفتاری، گفتاری و زیستی تاکید و دبیری آن را مهدی قربانپور برعهده دارد.