برگزاری نشست تصویر سیستان و بلوچستان در سینمای ایران

نخستین نشست تصویر سیستان و بلوچستان در سینمای ایران در خانه گفتمان شهر برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، نخستین نشست از سلسله نشست‌های بررسی چالش‌های توسعه سیستان و بلوچستان با عنوان «تصویر سیستان و بلوچستان در سینمای ایران» برگزار می‌شود. سال ها است که از سیستان و […]


نخستین نشست تصویر سیستان و بلوچستان در سینمای ایران در خانه گفتمان شهر برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، نخستین نشست از سلسله نشست‌های بررسی چالش‌های توسعه سیستان و بلوچستان با عنوان «تصویر سیستان و بلوچستان در سینمای ایران» برگزار می‌شود.

سال ها است که از سیستان و بلوچستان تصویری غبار گرفته و گاه مخدوش و بیگانه در رسانه‌ها و اذهان عمومی شکل گرفته است. دیار مردمانی سخت کوش که در فضای رسانه ای و سینمایی گاه نماد قاچاق است گاه نماد محرومیت و گاهی خشونت.

سرزمینی سرشار از ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی و هنری که همواره با نا آگاهی، کج فهمی و بی سلیقگی به نمایش درآمده و فرصت‌های معمولی رونق حیات اقتصادی را از این استان سلب کرده است.

نشست چهار روزه «بررسی تصویر سیستان و بلوچستان در سینمای ایران» نخستین برنامه از «سلسله نشست‌های بررسی چالش‌های توسعه سیستان و بلوچستان» است که با حضور و سخنرانی صاحب نظران و کارشناسان از سیستان و بلوچستان و همچنین فیلمسازان و سینماگرانی که در آن دیار تجربه فیلمسازی دارند، از ۱۰ تا ۱۳ مرداد ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۹ در «خانه گفتمان شهر» برگزار می شود و حضور در این نشست برای مخاطبان و علاقمندان آزاد است.

خانه گفتمان شهر (وارطان) در میدان فلسطین ابتدای طالقانی غربی پلاک ۵۱۴ واقع شده است.