برگزیدگان نهمین جشنواره بین المللی «دف نوای رحمت» معرفی شدند

افراد و گروه های برتر نهمین جشنواره بین المللی «دف نوای رحمت» در رده های سنی و گروه نوازی معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، ظهر امروز هیئت داوران نهمین جشنواره بین المللی «دف نوای رحمت» پس از داوری راه یافتگان مرحله نهایی جشنواره، برگزیدگان […]


افراد و گروه های برتر نهمین جشنواره بین المللی «دف نوای رحمت» در رده های سنی و گروه نوازی معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، ظهر امروز هیئت داوران نهمین جشنواره بین المللی «دف نوای رحمت» پس از داوری راه یافتگان مرحله نهایی جشنواره، برگزیدگان خود را معرفی کردند.

در مراسم اختتامیه این جشنواره که توسط حوزه هنری استان کردستان در دو بخش تک نوازی و گروه‌نوازی آقایان و بانوان در دورده سنی ۱۳ تا ۱۹ سال و ۲۰ سال به بالا و مولودی خانی در سینما بهمن سنندج برگزار شد، نفرات برگزیده تکنوازی بانوان رده سنی ۱۳ تا ۱۹ سال؛ رتبه اول را مهتاب کرامتی از مشهد از آن خود کرد، رتبه دوم به آرینا ایوبی از سنندج و رتبه سوم به الیسا قدسی از شهررضای اصفهان رسید.

نفرات برگزیده تکنوازی آقایان رده سنی ۱۳ تا ۱۹ سال؛ مقام اول به رضا دزایی پور از ساری رسید، مقام دوم را علی صیادپور از آمل از آن خود کرد و مقام سوم هم به آران حسن زاده تعلق گرفت. جایزه ویژه هیات داوران نیز به تایماز محسنی از آذربایجان اهدا شد.

نفرات برگزیده تکنوازی بانوان رده سنی بزرگسال؛ رتبه اول و دوم به ترتیب به سیران ادیب فر و مژده رحمانی هر دو از سنندج رسید و رتبه سوم به فاطمه دوستی از مشهد تعلق گرفت.

نفرات برگزیده تکنوازی آقایان رده سنی بزرگسال؛ رتبه اول به عرفان مرادی از سنندج اهدا شد، رتبه دوم به علی اصغر کرمی از آمل اختصاص یافت و رتبه سوم به صورت مشترک به متین رحمانی از سنندج و آرمین رستگاری از بیجار تعلق گرفت.

گروه های برگزیده در بخش گروه نوازی رتبه اول به گروه نوانس از کردستان اختصاص یافت و مقام دوم به گروه آراس از استان یزد و مقام سوم نیز به استان یزد گروه آوین تعلق گرفت.
منتخبین بخش مولودی خوانی نیز به ترتیب مقان اول گروه سوزی دل ازاستان کردستان، مقام دوم گروه بیدل از خراسان رضوی و رتبه سوم به گروه محمد رسول الله از کردستان تعلق گرفت.
همچنین جایزه ویژه مدیر جشنواره در بخش تکنوازی بزرگسالان به محمد مرادی از سنندج اهدا شد.

یادآور می‌شود، نهمین جشنواره دف نوازی دف نوای رحمت از ۲۳ تا ۲۵ مرداد ماه با حضور هنرمندان کشورو با داوریبیژن کامکار، عماد توحیدی، فریدون شهبازیان، منصور مرادی و سید بهاالدین حسینی داوران در سنندج برگزار شد.