بیانیه تماشاخانه ایرانشهر پیرامون حواشی اجرای «خنکای ختم خاطره»

تماشاخانه ایرانشهر پیرامون حواشی ایجاد شده در اجرای نمایش «خنکای ختم خاطره» حمیدرضا آذرنگ که در بخش مسابقه بین الملل تئاتر فجر به صحنه رفت، بیانیه ای را منتشر کرد. به گزارش سینما خراسان، با توجه به خبر منتشر شده ازسوی برخی رسانه ها در خصوص ازدحام به وجود آمده در هنگام نمایش «خنکای ختم […]


تماشاخانه ایرانشهر پیرامون حواشی ایجاد شده در اجرای نمایش «خنکای ختم خاطره» حمیدرضا آذرنگ که در بخش مسابقه بین الملل تئاتر فجر به صحنه رفت، بیانیه ای را منتشر کرد.

به گزارش سینما خراسان، با توجه به خبر منتشر شده ازسوی برخی رسانه ها در خصوص ازدحام به وجود آمده در هنگام نمایش «خنکای ختم خاطره» در تاریخ سوم اسفند، روابط عمومی و امور بین الملل مجموعه تماشاخانه ایرانشهر به جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی به‌خصوص جامعه تئاتر کشور و مخاطبان محترم سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر ذکر چند مورد را لازم می‌داند:

۱- استقبال پرشور مردم و مخاطبان جشنواره تئاتر فجر از یک اثر نمایشی بسیار قابل تحسین است؛ این امر در حالی است که بسیاری از سازمان ها و ارگان ها نیز تمایل جدی برای دیدن این نمایش فاخر را ابراز داشتند، با این وجود تماشاخانه ایرانشهر در فروش بلیط ، صدور کارت مهمان و خبرنگار و بلیط بدون صندلی هیچگونه دخل و تصرفی نداشته و این امر کاملا تحت قوانین دبیرخانه جشنواره صورت گرفته است، این در حالی است که صدور تعداد بالای کارت های مهمان از سوی دبیرخانه سبب ایجاد اختلال در روند حضور مخاطبان در سالن شده بود.

٢- پیرو توافقات صورت گرفته در جلسات هماهنگی قبل از آغاز جشنواره، مقرر شد که در زمان بروز هرنوع ناهماهنگی در سالن ها، در اسرع وقت دبیرخانه جشنواره در جریان قرار گرفته و مدیریت و کنترل شرایط را بر عهده بگیرند، که دیروز ضمن تماس فوری موارد ناهماهنگی در صدور بلیط ها به دبیرخانه اعلام شد و مدیران و کادر تماشاخانه در همکاری کامل با ستاد اجرایی جشنواره و با رعایت کرامت و احترام مخاطبان و مهمانان و علی رغم فشار و هجمه سنگین تا استقرار کامل مخاطبان از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

٣- در خصوص حضور مهمانان شهرداری، لازم به توضیح است که هیچ فردی از شهرداری تهران و یا سازمان دیگر از سوی تماشاخانه ایرانشهر مهمان این نمایش نبوده و اختلال ایجاد شده تنها به دلیل مدیریت نامناسب صدور کارت ها و بلیط ها رخ داده است.

۴- انتظار بر آن بود که بیان و انعکاس رخداد دیروز با مسئولیت پذیری و رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای همراه گردد که متاسفانه در پوشش خبری برخی از رسانه ها این امر دیده نشد. امید است که مدیران ارشد و ستادی اینگونه رخدادهای ملی و بین المللی با دقت نظر بیشتری در سال های آتی مراسم مربوطه را برنامه ریزی و اجرا نمایند تا احیانا کامی تلخ نگردد.