تجلیل از منوچهر معتبر در اختتامیه دوسالانه دامون‌فر

دهم اسفند در آیین اختتامیه دوسالانه دامون‌فر از یک عمر تلاش پرثمر هنری منوچهر معتبر تجلیل می‌شود. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی دوسالانه، سیف‌الله پویاراد مدیر هفتمین دوسالانه دامون فر گفت: دوسالانه دامون‌فر این روزها به ریاست شورای داوری آیدین آغداشلو و ارایه ۱۱۰ نقاشی از ۵۷ نقاش در گالری پردیس […]


دهم اسفند در آیین اختتامیه دوسالانه دامون‌فر از یک عمر تلاش پرثمر هنری منوچهر معتبر تجلیل می‌شود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی دوسالانه، سیف‌الله پویاراد مدیر هفتمین دوسالانه دامون فر گفت: دوسالانه دامون‌فر این روزها به ریاست شورای داوری آیدین آغداشلو و ارایه ۱۱۰ نقاشی از ۵۷ نقاش در گالری پردیس ملت در حال برگزاری است و جمعه دهم اسفند ضمن معرفی برگزیدگانش از جایگاه معلمی و هنری منوچهر معتبر تجلیل می‌کند.

منوچهر معتبر متولد سال ۱۳۱۵ در شهر شیراز است. او تحصیلات دبستان و متوسطه را در زادگاهش به پایان رساند و در همین دوران به وسیله ناصر نمازی که از شاگردان کمال الملک بود با نقاشی آشنا شد. معتبر در سال ۱۳۳۵ وارد دانشکده ادبیات دانشگاه شیراز شد و در رشته زبان و ادبیات انگلیسی به تحصیل پرداخت ولی علاقه به نقاشی باعث شد به تهران رفته و در رشته نقاشی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تحصیل کند. او سال ۱۳۵۰ برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شد و سه دوره طراحی را در انجمن هنرجویان نیویورک و دوره فوق لیسانس در آموزش هنر را در دانشگاه ایندیانا گذراند. پس از بازگشت به ایران به تدریس طراحی و نقاشی در مراکز تجسمی و دانشگاه‌های هنر ایران پرداخت. معتبر نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بسیاری برگزار کرده و در سال ۱۳۶۴ برنده مدال و دیپلم افتخار از نمایشگاه نقاشان معاصر جهان در موناکو شد.

دوسالانه نقاشی دامون‌فر در دوره‌های اول تا ششم به ترتیب از جایگاه هنری آیدین آغداشلو، زنده یاد احمد اسفندیاری، زنده یاد پرویز کلانتری، لیلی گلستان، علیرضا سمیع آذر و زنده یاد محمد ابراهیم جعفری قدردانی کرده بود و هفتمین بزرگداشت این دوسالانه نقاشی، دهم اسفند با سپاس از یک عمر تلاش هنرمندانه منوچهر معتبر در سینما گالری پردیس ملت همراه خواهد بود.

مراسم تجلیل از منوچهر معتبر و معرفی برگزیدگان هفتمین دوسالانه دامون‌فر ساعت ۶ عصر جمعه دهم اسفند در سالن سینما شماره سه در طبقه منفی یک پردیس ملت برگزار می‌شود.

نمایشگاه این دوسالانه تا یک هفته بعد از اختتامیه در گالری پردیس ملت در طبقه منفی ۲ دایر است.