«تن به تن» به گالری سلوک می‌رود

«تن به تن» عنوان نمایشگاه طراحی معاصر است که به کیوریتوری حسین طادی و تکتم همتی از ۱۴ تا ۲۶ تیرماه در گالری سلوک برپا می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، حسین طادی یکی از کیوریتورهای نمایشگاه طراحی لباس «تن به تن» گفت: نمایشگاه «تن به تن» از دل […]


«تن به تن» عنوان نمایشگاه طراحی معاصر است که به کیوریتوری حسین طادی و تکتم همتی از ۱۴ تا ۲۶ تیرماه در گالری سلوک برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، حسین طادی یکی از کیوریتورهای نمایشگاه طراحی لباس «تن به تن» گفت: نمایشگاه «تن به تن» از دل گفت و گوهای من و تکتم همتی شکل گرفت و با ایده‌پردازی و اجرای این پروژه تلاش کرده ایم که میان طراحی محض و طراحی لباس ارتباط برقرار کنیم. در این رویداد ۱۲ دست لباس توسط تکتم همتی طراحی و دوخته شده است و پس از آن هنرمندان براساس فضای شخصی شان با تم مشترک تخریب با جوهر و گرافیت روی این لباس‌ها طراحی کرده اند.

وی افزود: با برپایی این نمایشگاه قصد داریم کمک کنیم تا زمینه ای فراهم شود تا درک بهتری از طراحی معاصر داشته باشیم. چیدمان نمایشگاه به گونه ای است که هر هنرمند برای نمایش اثرش در گالری فضاسازی کرده است. مثلاً یکی از هنرمندان اثرش را در یک کمد قدیمی به نمایش درآورده است. یکی دیگر از هنرمندان نیز پنج متر طراحی در ادامه کارش نصب کرده است. در کنار هر اثر، دو طراحی نیز از هر هنرمند به نمایش درمی آید.

به گفته طادی، تمام لباس‌های این مجموعه با اینکه اثر هنری هستند، قابلیت این را دارند که به عنوان لباس مورد استفاده قرار گیرند. مهرنوش فولادین تمام طراحی‌های پوشیدنی این مجموعه را بر تن کرده و توسط محمد سرخ آبی از این پروژه عکاسی شده است. برای این مجموعه بروشوری توسط رضا باباجانی نیز طراحی و منتشر شده است.

وی در پایان گفت: قصد داریم پروژه لباس‌های «تن به تن» را در سه اپیزود در شهرهای ایران و میلان ایتالیا برگزار کنیم.

در این نمایشگاه آثاری از مهدیه ابوالحسن، هدا اخلاقی، ساناز پسندیده، امین تیمار، عرفان جمشیدی، هستی جدی، شیرین جواهری، آذین رستمی، سوده کریمی، امیر محمدزاده، سحر نهاوندی‌نژاد و زهرا نیکورای به نمایش در می‌آید.

در استیتمنت این نمایشگاه که توسط ثنا ولدخانی نوشته شده، آمده است: «طراحی معاصر در مقام طراحی پارچه و لباس از مرزهای سنتی خود فراتر می‌رود. خطوط از کاغذ جدا شده، در فضا می‌چرخد، به روی پارچه می‌نشیند و به جهان مدیوم خود می‌افزاید.

استقلال انعطاف ناپذیر رسانه‌ها نمی‌تواند تا ابد صلب باقی بماند. طراحی دیگر در مرزهای یک کاغذ محدود نمی‌شود و فشن از چارچوب ترندها و سلیقه ی بازار خارج می‌شود. زیبایی و برازنده گی به چالش کشیده می‌شوند و کارکردی بودن صنعت فشن رنگ می‌بازد. در اینجا تجسمی جدید از طراحی معاصر خلق می‌شود.

این نمایشگاه بازتاب دورانش است و ما شاهد لحظه اکنون مان؛ تلاشی برای درک هنر در تعاملی اجتماعی. در این آثار بین رشته‌ای است که مفاهیم Drawing وDesign به هم نزدیک می‌شوند و از این هم‌گرایی نمی‌هراسد.»

نمایشگاه «تن به تن» از ۱۴ تا ۲۶ تیرماه در گالری سلوک برگزار می‌شود. این نمایشگاه در روز افتتاحیه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ و در سایر روزها از ساعت ۱۳ تا ۲۱ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. گالری سلوک در خیابان فرشته، خیابان تختی، کوچه یکم پلاک۱ واقع شده است.