جشنواره ترایبکا ۲۰۲۰ فیلم افتتاحیه‌اش را شناخت/ نمایش یک مستند

جشنواره فیلم ترایبکا با مستندی درباره زندگی جیمی کارتر مزرعه‌داری که رییس جمهور آمریکا شد، کارش را شروع می‌کند. به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، نوزدهمین دوره جشنواره فیلم ترایبکا ۱۵ آوریل کارش را با اولین اکران جهانی فیلمی مستند با عنوان «جیمی کارتر رییس جمهور راک اند رول» شروع می‌کند. این فیلم […]


جشنواره فیلم ترایبکا با مستندی درباره زندگی جیمی کارتر مزرعه‌داری که رییس جمهور آمریکا شد، کارش را شروع می‌کند.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، نوزدهمین دوره جشنواره فیلم ترایبکا ۱۵ آوریل کارش را با اولین اکران جهانی فیلمی مستند با عنوان «جیمی کارتر رییس جمهور راک اند رول» شروع می‌کند.

این فیلم درباره علایق زندگی جیمی کارتر به ویژه علاقه او به موسیقی است. این مزرعه‌دار که کارش پرورش بادام زمینی بود از جورجیا راهی کاخ سفید شد. دوستی کارتر با موسیقی‌دان‌هایی چون باب دیلن، برادران آلمان و ویلی نلسون نیز در این فیلم مورد توجه قرار گرفته است.

این فیلم مستند را مری وارتون کارگردانی کرده و فیلمنامه آن را بیل فلاناگان نوشته است.

کارتر با صدور بیانیه‌ای در این باره از سازندگان فیلم تشکر کرده و گفته است باور دارد موسیقی می‌تواند همه ملت را با هم متحد کند.

وارتون کارگردان این فیلم سال ۲۰۰۴ جایزه گرمی را برای بهترین موزیک ویدئوی بلند «سم کوک: افسانه» دریافت کرد. وی فیلم‌های مستند دیگری در زمینه موسیقی ساخته که «جوان بائز: صدای بسیار شیرین» و «بیوگرافی: فارا فاست برای همیشه» و «آی‌تی» از جمله آنهاست.

این جشنواره از سال ۲۰۰۲ شروع به کار کرده و رابرت دنیرو از موسسان آن است.

این دوره جشنواره ترایبکا از ۱۵ تا ۲۶ آوریل (۲۷ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) در نیویورک برگزار می‌شود.