جشنواره فیلم کن اعضای کمیته انتخاب ۲۰۱۹ را معرفی کرد

جشنواره فیلم کن ترکیب کمیته انتخاب برای هفتادو یکمین دوره خود را که از ۱۴ تا ۲۵ ماه می برگزار می‌شود، معرفی کرد. به گزارش سینما خراسان به نقل ازاسکرین دیلی، جشنواره فیلم کن در حالی که اعضای کمیته انتخاب برای دوره هفتادو یکم خود را معرفی کرد از انتخاب مشاور هنری دپارتمان فیلم این […]


جشنواره فیلم کن ترکیب کمیته انتخاب برای هفتادو یکمین دوره خود را که از ۱۴ تا ۲۵ ماه می برگزار می‌شود، معرفی کرد.

به گزارش سینما خراسان به نقل ازاسکرین دیلی، جشنواره فیلم کن در حالی که اعضای کمیته انتخاب برای دوره هفتادو یکم خود را معرفی کرد از انتخاب مشاور هنری دپارتمان فیلم این دوره نیز خبر داد.

استفانی لامومی از سوی تیری فرمو و کریستین ژون مدیر دپارتمان فیلم به عنوان مشاور هنری این دوره جشنواره فیلم کن انتخاب شد.

وی یکی از اعضای گروه هشت نفره کمیته انتخاب این دوره نیز هست و به طور مشخص بر بخش سینمای فرانسه برای جوانان تمرکز خواهد داشت.

دیگر اعضای کمیته انتخاب که در میان آنها ۴ زن سرشناس جای دارند، عبارتند از:

ویرجین آپیو؛ دانش‌آموخته ادبیات مدرن از دانشگاه سوربن، روزنامه‌نگار و مستندساز که نوشتن گزارش‌هایی بر آثار بزرگانی چون عباس کیارستمی، دیوید کراننبرگ و لارس فون تریه را درکارنامه دارد.

پل گرندسارد؛ مترجم و سازنده فیلم کوتاه. وی از سال ۲۰۱۰ به عنوان عکاس حرفه‌ای مشغول کار بوده است.

لورن جیکوب؛ کارگردان و دستیار کلود للوش، کلود ساوته، لورن هاینه‌من و ژان-ژاک آنود. وی از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۹ از اعضای انتخاب بخش سینه‌فونداسیون بود.

استفانی لامومه؛ روزنامه‌نگار و گزارشکر و منتقد هنری. وی برنامه‌ساز رادیوی فستیوال کن از سال ۲۰۱۷ بوده است.

اریک لیبو؛ مجری رادیویی و تلویزیونی و گزارشکر.

لوسین لوگت؛ دکتر در ادبیات تطبیقی، برگزار کننده نمایشگاه.

ژیومه اودیسینو، روزنامه‌نگار و منتقد و دبیر بخش سینمایی تله‌راما.

ماری ساوین؛ روزنامه نگار .

به نظر می‌رسد انتخاب ۴ زن در فهرست ۸ نفره کمیته انتخاب پاسخی به انتقادهای بسیار به جشنواره کن سال پیش است که زنان در آن نقشی کمرنگ داشتند.