جشنواره «هشت» برگزیدگانش را شناخت

همزمان با افتتاح نمایشگاه آثار منتخب،‌ اختتامیه دومین جشنواره عکس «هشت» برگزار شد و از عکاسان برگزیده تقدیر به عمل آمد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره عکس «هشت»، آیین اختتامیه دومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» عصر روز گذشته دوشنبه ۲۴ دی ماه در گالری شماره ۱ فرهنگسرای ارسباران برگزار […]


همزمان با افتتاح نمایشگاه آثار منتخب،‌ اختتامیه دومین جشنواره عکس «هشت» برگزار شد و از عکاسان برگزیده تقدیر به عمل آمد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره عکس «هشت»، آیین اختتامیه دومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» عصر روز گذشته دوشنبه ۲۴ دی ماه در گالری شماره ۱ فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

در این مراسم که شخصیت‌های فرهنگی و هنری و جمعی از عکاسان حضور داشتند، نمایشگاه آثار منتخب دومین جشنواره عکس «هشت» ‌ افتتاح شد و از برگزیدگان جشنواره که توسط هیأت داوران شامل سیف‌الله صمدیان، اسماعیل عباسی و کیارنگ علایی انتخاب شده بودند، تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم محمدصالح شریفی، نسترن فرجاد پزشک و محمدحسین صفایی به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند. همچنین از علی شهسواری، مرتضی جابریان اصل، مهلا جلیلی و محمدمهدی ورال با اعطای کمک‌ هزینه سفر به مشهد مقدس قدردانی شد. ۴ عکاس دیگر هم با آرای مردمی و بر اساس بازخورد عکس‌هایشان در فضای مجازی تجلیل شدند.

در بخش دیگری از این مراسم، کتاب‌های عکس دوره اول و دوم جشنواره «هشت» با مقدمه‌ای از محمودرضا برازش مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنر امام رضا(ع) و هادی مظفری مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد. کتاب نخستین جشنواره عکس «هشت» شامل ۷۹ قطعه عکس و کتاب دوره دوم این جشنواره شامل ۶۴ قطعه عکس در قطع خشتی است.

همزمان با دومین نمایشگاه عکس «هشت»، ‌ تعدادی از آثار منتخب دوره‌های گذشته جشنواره عکس خانه دوست در گالری‌های شماره ۲ و ۳ فرهنگسرای ارسباران به نمایش در آمده است. این نمایشگاه‌ها تا روز شنبه ۲۹ بهمن میزبان هنردوستان است.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه می‌توانند به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا، فرهنگسرای ارسباران مراجعه کنند. ساعت بازدید از نمایشگاه ۱۰ تا ۲۰ (پنجشنبه ۱۰ تا ۱۶) بوده و گالری روزهای جمعه تعطیل است.

جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» با دبیری وجیه‌اله شیرمحمدی به همت نقش رویای بهشت و با حمایت بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، سازمان فضای مجازی سراج و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر برگزار شده است.