جشنواره هنرهای تجسمی فجر المپیک هنرهای تجسمی است/ فروش خوب آثار

هادی مظفری رئیس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عنوان کرد که جشنواره هنرهای تجسمی فجر المپیک هنرهای تجسمی است. به گزارش سینما خراسان به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، هادی مظفری رئیس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و مدیرکل هنرهای تجسمی با توجه به نزدیک شدن […]


هادی مظفری رئیس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عنوان کرد که جشنواره هنرهای تجسمی فجر المپیک هنرهای تجسمی است.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، هادی مظفری رئیس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و مدیرکل هنرهای تجسمی با توجه به نزدیک شدن به پایان این رویداد هنری گفت: در وهله نخست، اعتمادی که در میان خانواده هنرهای تجسمی ایجاد شد و حلقه حضور هنرمندان و فعالان تجسمی کشور را که در این رویداد گسترده شد؛ می‌توان مهمترین دستاورد این دوره از جشنواره محسوب کرد.

وی ادامه داد: این گستردگی را می‌توان در حضور تعداد دبیران، شورای سیاستگذاری و داوران جشنواره دید در حالی که ما سعی کردیم ستاد جشنواره را چابک نگه داریم و با همان تعداد محدود ستاد اجرایی، کارها را پیش ببریم اما ارکان تصمیم گیرنده جشنواره گسترش پیدا کرد. در میان علاقمندان و هنرمندان هنرهای تجسمی نیز علاقه بیشتری برای حضور و شرکت در این جشن ایجاد شد.

مظفری بیان کرد: از سوی دیگر این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر را مانند دوران گذشته صرفاً به عنوان یک مسابقه نگاه نکردیم. در واقع امسال شاهد برگزاری رویدادی نبودیم که صرفاً در آن آثار قضاوت شوند بلکه تلاش کردیم نگاه به جشنواره توسعه پیدا کند و به زیرساخت‌های هنرهای تجسمی کشور توجه شود برای همین به بحث‌های علمی و پژوهشی، سینمای تجسمی، هنر انقلاب و… توجه ویژه و به بخش مهمی از هنرهای تجسمی یعنی اقتصاد آن نیز به طور مشخص در این دوره نگاه شد.

وی اظهار کرد: ما بی ینال ها را رویدادهای ملی و بین المللی حوزه‌های هنری می‌دانیم و تفاوتش با جشنواره تجسمی در این است که در جشنواره تجسمی فجر همه هنرهای در یک جشنواره دیده می‌شود. می‌توانیم جشنواره تجسمی فجر را المپیک هنرهای تجسمی بنامیم.

مدیرکل هنرهای تجسمی با اشاره به اینکه این دوره از جشنواره نگاه ویژه ای به حلقه واسطه میان هنرمندان و مردم که گالری داران هستند، داشت و ثمره اش ایجاد بخش «چارسوی هنر» بود، بیان کرد: ماحصل این بخش بسیار امیدبخش بود. در این رویداد ۵۵ گالری تهران و شهرستان حضور داشتند که مجموعاً ۶۴۴ اثر را برای نمایش و فروش ارائه کردند و از این تعداد ۱۳۱ اثر به فروش رفت و رقمی معادل یک میلیارد و ۳۳۶ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان فروش گالری دارها از این بخش بود.

وی ادامه داد: در میان گالری‌ها تنها ۶ گالری بودند که آثارشان برای نمایش بود و فروشی نداشتند و به جز آنها تمام گالری‌های این بخش توانستند آثاری را به فروش برسانند.

مظفری بیان کرد: دستاورد این دوره از جشنواره این بود که فضای جامعه را متوجه هنرهای تجسمی کشور کرد. رشته‌های سینما، تئاتر و موسیقی برای عامه مردم شناخته شده تر است. تجسمی برای خانواده خودش و عموم مردم رشته منحصر به فردی است اما فکر کنم این دوره از جشنواره باعث شد جامعه قدری بیشتر متوجه هنرهای تجسمی و به آن نزدیک شود.

اختتامیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر چهارشنبه ۱۵ اسفندماه ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می‌شود.