«خون خدا» برای ادامه اکران در جشنواره فیلم فجر کدگذاری شد

تهیه کننده فیلم «خون خدا» از کدگذاری مخصوص هر سانس برای این فیلم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر خبر داد. سیاوش حقیقی تهیه کننده فیلم سینمایی «خون خدا» در گفتگو با سینما خراسان، با اشاره به اینکه برای ادامه اکران این اثر سینمایی در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر تمهیداتی را اندیشیده […]


تهیه کننده فیلم «خون خدا» از کدگذاری مخصوص هر سانس برای این فیلم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر خبر داد.

سیاوش حقیقی تهیه کننده فیلم سینمایی «خون خدا» در گفتگو با سینما خراسان، با اشاره به اینکه برای ادامه اکران این اثر سینمایی در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر تمهیداتی را اندیشیده ایم، گفت: از شب گذشته و بعد از اعلام انصراف ما از حضور در این دوره از جشنواره فیلم فجر محمدرضا فرحی، سیمون سیمونیان و مسعود احمدیان به نمایندگی از جشنواره با من تماس گرفتند و صحبت های طولانی با آنها داشتم. همچنین حبیب الله ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی به عنوان تأمین کننده بخشی از بودجه فیلم صحبت هایی درباره بازگشت «خون خدا» به جشنواره داشت.

وی ادامه داد: در نهایت و با تصمیم جمعی از سوی عوامل تصمیم گرفته شد تا این فیلم دوباره به جدول نمایش فیلم ها در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بازگردد.

حقیقی تصریح کرد: با توجه به تجربه روز گذشته و جابجایی سانس ها تصمیم گرفتم تا برای نمایش این فیلم در هر سانس در هر سینما کد KDM زمان دار بگذارم، به همین دلیل از دیشب تا امروز صبح در لابراتور حضور داشتم تا بتوانم نسخه های مورد نظر را آماده کنم.

این تهیه کننده تاکید کرد: در چنین شرایطی و با قرار دادن KDM روی نسخه ها، «خون خدا» تنها می تواند در سانسی که از قبل برای آن در نظر گرفته شده بود نمایش داده شود در غیر این صورت امکان نمایش فیلم در صورت تغییر سانس یا جابجایی در سینماها وجود نخواهد داشت..

به گزارش سینما خراسان، KDM به زبان ساده نوعی کدگذاری یا رمز گذاری روی فیلم های سینمایی است که مانع کپی غیرمجاز می شود.