دهمین گردهمایی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد

دهمین گردهمایی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و اولین شب خاطره با موضوع روایت پیشرفت، با حضور بیش از ۴۰۰ چهره و شخصیت فرهنگی و ادبی در حسینیه هنر تهران برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم «عمار»، دهمین گردهمایی بزرگ فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی […]


دهمین گردهمایی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و اولین شب خاطره با موضوع روایت پیشرفت، با حضور بیش از ۴۰۰ چهره و شخصیت فرهنگی و ادبی در حسینیه هنر تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم «عمار»، دهمین گردهمایی بزرگ فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و اولین شب خاطره با موضوع روایت پیشرفت، با حضور چهره‌ها و شخصیت‌های فرهنگی و ادبی شب گذشته در حسینیه هنر تهران برگزار شد.

ابوالقاسم طالبی، محمد خزاعی، حبیب احمدزاده، محمدرضا سرشار، سلیم غفوری، محمدحسین نیرومند، رضا برجی، مهران رجبی، علی محمد مودب، ناصر قوچق، بیژن نوباوه وطن، علیرضا قزوه، علی صدری نیا، محسن اسلام زاده، محمدرضا باقری، حسن سبحانی، ابراهیم فیاض، حجت‌الاسلام قمی، ناصر هاشم زاده، هادی آزرم، سیدمحمود رضوی، جواد موگویی، آرش دریابندری، سینا واحد، امید مهدی نژاد، فواد ایزدی، میلاد گودرزی، حسین قرایی و حسین توحیدی از جمله افرادی بودند که در مراسم شب گذشته حضور داشتند. در حاشیه مراسم گعده‌های مختلفی با حضور فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تشکیل شد که با هم به بحث و تبادل نظر می‌پرداختند.

دهمین گردهمایی بزرگ فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و اولین شب خاطره با موضوع روایت پیشرفت، با اقامه نماز در حسینیه هنر و صرف افطاری آغاز و در بخش جنبی این مراسم پویش «روایت پیشرفت» نیز برگزار شد.

حسین توحیدی، مدیر شرکت «پویا فن آوران کوثر» در ابتدای این برنامه روی صحنه آمد و در سخنانی، گفت: برای پروژه‌ای که در دست ساخت داریم در ناجا مدیر شجاعی را پیدا کردیم و با او یک قرارداد ۱۸ میلیون تومانی در آن سال بستیم. مبلغ ۱۸ میلیون تومان دیگر هم از یک موسسه پژوهشی دیگر گرفتیم که اگر این طرح به نتیجه رسید ۵ برابر این مبلغ را به آنها بدهیم که این‌طور هم شد و مبلغ مورد توافق را به آنها برگرداندیم. چند ماهی از شروع کار ما گذشته بود که کارشناسی از ناجا آمد و گفت ما بررسی کردیم و دیدیم اصلاً این کار شدنی نیست اما هفته بعدش ما برنامه را برای آنها دمو کردیم و ورق برگشت و در سال ۸۷ یک قرارداد یک میلیارد تومانی با ما بستند. در نهایت نیز برنده جشنواره خوارزمی هم شدیم.

حسن غلامی، کارآفرین اهل روستای کریم آباد رشدخوار خراسان رضوی در بخش دوم این برنامه با بیان خاطراتی، گفت: دهیار روستای کریم آباد خراسان رضوی هستم. این روستا تا سال ۸۶ در حال خالی شدن از سکنه بود و حتی برای متولیان امر توسعه منطقه خدمات دهی به این روستا مقرون به صرفه نبود. ما یک نشریه سیاه و سفید را با همکاری تعدادی از بچه‌ها برای روستا زدیم. بعد از مدتی که به روستا بازگشتم ۲۸ خانواده را هم به همراه خود به روستا بازگرداندم. ما با همکاری جوانان روستا سند راهبردی ۲۰ ساله تا افق سال ۱۴۱۱ برای روستا نوشتیم. در نگارش این سند راهبردی حتی از کارشناسان تهرانی هم کمک نگرفتیم و از مردم و جوانان روستا استفاده کردیم اما امروز این روستا جزء ۲۸ روستای برتر خراسان رضوی است.

در ادامه این مراسم ابراهیم فیاض روی صحنه آمد و در ابتدا برای حجت‌الاسلام خرسند امام جمعه شهید کازرون در خواست فرستادن صلوات و خواندن حمد و سوره کرد و سپس در سخنانی، گفت: شهید حجت‌الاسلام خرسند آخرین بار درم تشییع جنازه پدرم نماز خواند و دیگر تا امروز او را ندیدم. او هرچه به سمت جلو می‌رفت اخلاص و علم و سواد و تقوایش بیشتر می‌شد. خداوند هم به او توفیق داد که زندگی او با شهادت تمام شود. یقین دارم که روح او یک برکتی را به شهر کازرون خواهد داد. امیدوارم که ما هم همانند او یاد بگیریم که صبر و گذشت داشته باشیم.

وی افزود: در گذشته عقیده داشتیم که باید تئوری بسازیم تا جمهوری اسلامی رو به جلو حرکت کند. الان به شما می‌گویم که جمهوری اسلامی در حال ساخت تئوری است. امروز جمهوری اسلامی به سطحی رسیده است که خودش در حال ساخت تئوری در جهان است اما متاسفانه سیاستمداران ما در حکومت یا این مسئله را نمی‌دانند و یا آن را نمی‌فهمند.

فیاض ادامه داد: امروز شاهد رشد اسلام خوارجی در ایران هستیم و شهرهای شیراز، اصفهان و قم در این مسیر قرار دارند. بحث دیگر سکولاریزیشن است که در این روزها به دلیل رشد دانشگاه و علوم تجربی در ایران اوج گرفته است.

در ادامه این مراسم سرودی توسط گروه سرود «بانوایان» برای حاضران در سالن برگزاری این مراسم اجرا شد که ترانه آن را محمدمهدی سیار، سروده و تک خوانی آن نیز بر عهده نوید توحیدی بود. این کار در مرکز فرهنگی هنری «سی‌نوا» ساخته شده است.

در بخش بعدی این برنامه محمد صاحبکار سرپرست امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به طرح بحث درباره شرکت‌های دانش بنیان پرداخت و متنی را که از صحبت‌های مقام معظم رهبری آماده کرده بود در این مراسم خواند.

در بخش دیگری از این مراسم جواد موگویی، نویسنده و پژوهشگر که در وقایع سیل امسال، روزهای متمادی در مناطق سیل‌زده حضور داشت و رویدادهای مختلفی را ثبت و از طریق فضای مجازی منتشر کرد به بیان خاطرات خود از جهاد خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان پرداخت که به گفته وی، روایتی از پیشرفت در حوزه اجتماع، فرهنگ و رسانه محسوب می‌شوند.

وی افزود: من به منزل خاله خود در ازنا رفته بودم که سیل آمد. خانواده خود را به تهران فرستادم و خودم به درود رفتم و از آنجا هم به خرم آباد، پل دختر و معمولان رفتم. از آنجا هم به اهواز و سوسنگرد رفتم. این سفرهای من بیش از ۴۰ روز طول کشید و شب‌ها یادداشت‌های روزانه می‌نوشتم و در اینستاگرام منتشر می‌کردم.