دوستی ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها سوژه یک مستند شد

مستند کوتاه «در کنار هم» که تازگی آماده نمایش شده است از دوستی مردم ایران و مردم افغانستان می‌گوید. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج، مستند کوتاه «در کنار هم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدمجتبی خیام الحسینی آماده نمایش شد. این مستند که محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج […]


مستند کوتاه «در کنار هم» که تازگی آماده نمایش شده است از دوستی مردم ایران و مردم افغانستان می‌گوید.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج، مستند کوتاه «در کنار هم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدمجتبی خیام الحسینی آماده نمایش شد.

این مستند که محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است به موضوع دوستی ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها می‌پردازد و این موضوع را در فضای یک کارخانه تولید پوشاک دنبال می‌کند.

سیدمجتبی خیام الحسینی درباره ساخت مستند «در کنار هم» گفت: اصفهان بعد از تهران، دومین شهری است که تعداد زیادی از اتباع افغانستانی در آن زندگی می‌کنند. حتی شهدای مدافع حرم افغانستانی در شهر اصفهان بیشتر از سایر شهرهای کشور هستند.

وی در پایان گفت: حضور اتباع افغانستانی در شهر اصفهان باعث ایجاد دوستی بین ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها شده و این فضای دوستی حتی در مشاغل مختلف بین ۲ ملیت وجود دارد. این فضای دوستی به نوعی سوژه‌ای شد برای ساخت مستند «در کنار هم» و ما سعی کردیم این فضای دوستی بین مردم ایران و افغانستان را در یک کارخانه تولید کت و شلوار به تصویر بکشیم.

مستند «در کنار هم» که یک مستند ۲۵ دقیقه‌ای است در شهر اصفهان تولید شده است و به زودی رونمایی می‌شود.