روایت ارکستر «آرکو» از دوره باروک در جشنواره موسیقی فجر

ارکستر زهی «آرکو» به رهبری ابراهیم لطفی در چارچوب برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه می‌پردازد. به گزارش سینما خراسان، ارکستر زهی «آرکو» به رهبری ابراهیم لطفی ساعت ۲۱:۳۰ روز پنجشنبه ۲۵ بهمن در چارچوب برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر کنسرتی را برگزار می‌کند. علی جعفری پویان کنسرت مایستر […]


ارکستر زهی «آرکو» به رهبری ابراهیم لطفی در چارچوب برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه می‌پردازد.

به گزارش سینما خراسان، ارکستر زهی «آرکو» به رهبری ابراهیم لطفی ساعت ۲۱:۳۰ روز پنجشنبه ۲۵ بهمن در چارچوب برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر کنسرتی را برگزار می‌کند.

علی جعفری پویان کنسرت مایستر ارکستر آرکو با اعلام این خبر گفت: ارکستر زهی «آرکو» از گروه‌های نوپای موسیقی کلاسیک در کشور است که ابراهیم لطفی رهبری آن را به عهده دارد. استاد لطفی کسی است که سال‌ها با آموزش اصولی نوازندگان ویولن تاثیر فراوانی بر کیفیت نوازندگان موسیقی کلاسیک داشته است.

وی درباره قطعات اجرا شده این کنسرت توضیح داد: ما با اجرای ٨ قطعه از آثار آهنگسازان دوره باروک قرار است شب باروک در جشنواره داشته باشیم. قطعاتی هم که برای اجرا آماده شده از آثار آهنگسازانی چون باخ، هندل، پرسل، پاچبل، آلبینونی و کورلی خواهد بود.

جعفری پویان در رابطه با کیفیت گروه‌های مختلف شرکت‌کننده در این دوره از جشنواره گفت: جشنواره موسیقی فجر به نظر من فرصتی است تا گروههای خوب موسیقی از کل جهان به ایران بیاییند و در کشور ما اجرا داشته باشند. به نظر من یکی از کارهایی که می‌تواند به اعتبار جشنوار کمک کند، دعوت از موزیسین‌های با ارزش ایرانی است تا به این بهانه به ایران بیایند و گروه‌های مختلف بتوانند از حضور آنها بهره ببرند.

جعفری پویان همچنین درباره حضور پررنگ سولیست‌ها و گروه موسیقی‌های کلاسیک در این دوره از جشنواره تصریح کرد: در طول سال همیشه نوازندگان گروه‌های موسیقی کلاسیک کشوردر حال تلاش و تمرین هستند تا ثمره کارشان را در جشنوارههای موسیقی ببینند، شاید بهتر است بگوییم که جشنواره‌ها به دلیل امکانات تبلیغی که ایجاد می‌کنند فرصتی فراهم کردند تا کار این دوستان بیشتر شنیده و دیده شود، در اکثر مواقع موسیقی جدی مثل موسیقی کلاسیک خیلی مورد توجه مردم نیست و اکثر افراد شاید ترجیح می دهند انواع موسیقی‌های دیگر را گوش دهند، اما جشنواره‌ها فرصت مناسبی را برا ی شنوندگان مختلف موسیقی ایجاد می کند تا با سبک های مختلف موسیقی آشتی کنند.