روایت جهان‌ های موازی در «تئاتر فجر۳۷»

ازکیل گارسیا رومئو کارگردان فرانسوی نمایش «یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا» درباره ویژگی‌های این اثر نمایشی و نیز دومین تجربه حضور خود در جشنواره فجر نکاتی را مطرح کرد. ازکیل گارسیا رومئو کارگردان نمایش «یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا» که از کشور فرانسه در بخش مسابقه تئاتر بین الملل این دوره از جشنواره […]


ازکیل گارسیا رومئو کارگردان فرانسوی نمایش «یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا» درباره ویژگی‌های این اثر نمایشی و نیز دومین تجربه حضور خود در جشنواره فجر نکاتی را مطرح کرد.

ازکیل گارسیا رومئو کارگردان نمایش «یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا» که از کشور فرانسه در بخش مسابقه تئاتر بین الملل این دوره از جشنواره حضور دارد درباره این اثر نمایشی به سینما خراسان گفت: برای درک این نمایش اجباری نیست که مخاطب از قبل شناختی از تاریخ داشته باشد و هر کس می‌تواند برداشت شخصی از این اجرا بکند.

وی درباره چگونگی طراحی و ایده‌پردازی این نمایش بیان کرد: ایده این نمایش از ۲ دنیای موازی هم شکل می‌گیرد؛ یکی دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم و دیگری جو بالایی که هوش تکنولوژی بشر در آن وجود دارد و این تکنولوژی است که اجازه می‌دهد دنیا منفجر شود.

این کارگردان تئاتر درباره سبک این اجرا و اینکه این نمایش در گونه آثار عروسکی، میکروتئاتر یا اینستالیشن قرار می‌گیرد، توضیح داد: این نمایش همه این گونه‌ها را در بر می‌گیرد و ترکیبی از تئاتر اشیا و تئاتر عروسکی و حتی تئاتر بازیگرمحور بوده که قطعا تئاتر معاصر و مدرن نیز در آن دخیل است.

وی در پایان صحبت‌هایش درباره حضور در جشنواره تئاتر فجر گفت: امسال فرصت دیدن آثار را پیدا نکردم چون درگیر برگزاری یک ورکشاپ بودم. من بار دوم است که در ایران حضور دارم و پیش از این در جشنواره تئاتر عروسکی نیز اجرا داشته‌ام.

نمایش «یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا» روز گذشته ۲ اجرا در تالار حافظ داشت و امروز در آخرین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر یک اجرا در ساعت ۲۰:۳۰ خواهد داشت.