ساخت انیمیشن «سیکل وی» با مولفه‌های فرمی/ مخاطبم باید فعال باشد

احمد خوش‌نیت کارگردان انیمیشن از ساخت انیمیشن کوتاه «سیکل وی» با ساختاری برگرفته از مولفه‌های فرمالیستی و سمبولیستی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری پایگاه خبری سینما خراسان، احمد خوش نیت کارگردان انیمیشن، با اشاره به جدیدترین پروژه خود گفت: به تازگی ساخت انیمیشن کوتاه «سیکل وی» (V. CYCLE) را به پایان رسانده‌ام که نویسندگی، […]

احمد خوش‌نیت کارگردان انیمیشن از ساخت انیمیشن کوتاه «سیکل وی» با ساختاری برگرفته از مولفه‌های فرمالیستی و سمبولیستی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پایگاه خبری سینما خراسان، احمد خوش نیت کارگردان انیمیشن، با اشاره به جدیدترین پروژه خود گفت: به تازگی ساخت انیمیشن کوتاه «سیکل وی» (V. CYCLE) را به پایان رسانده‌ام که نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی آن برعهده خودم بوده است.

وی بیان کرد: این انیمیشن که با تکنیک دوبعدی ساخته شده، در مدت زمان ٣ دقیقه و۴۵ ثانیه و در قالب داستانی نمادین، موقعیت بشر در برابر هجوم ایدئولوژی‌های مختلف را به تصویر می‌کشد. همچنین می‌توانم به کاربرد عمدی مؤلفه‌های فرمالیستی، سمبولیستی و در مواردی بِرِشتی در ساخت این اثر اشاره کنم.

کارگردان انیمیشن «مدل مست» تاکید کرد: چنین مؤلفه‌هایی به منظور دوری مخاطب از همدلی صرف هیپنوتیک و برای وا داشتن او به تفکر و تفسیر به کار گرفته شده است.

وی بیان کرد: تاکید می‌کنم که این گونه آثار، مخاطبینی فعال طلب می‌کند که به جای استغراق کامل و منفعلانه در داستان، باید با کنش فکری، تحلیل و تفسیر خود، پیام‌های موجود در اثر را درک کنند.

خوش نیت در پایان گفت: قرار است این انیمیشن برای حضور در جشنواره‌های بین المللی آماده شود.