«سایه فیل» به جشنواره ریگارد راه یافت

«سایه فیل» به کارگردانی آرمان خوانساریان در بیست و سومین جشنواره جهانی ریگارد کانادا حضور دارد. به گزارش سینما خراسان، بیست و سومین جشنواره جهانی ریگارد کانادا، از معتبرترین جشنواره‌های فیلم کوتاه در آمریکای شمالی امسال در حالی برگزار خواهد شد که در بخش مسابقه اصلی میزبان فیلم کوتاه «سایه فیل» به نویسندگی و کارگردانی […]


«سایه فیل» به کارگردانی آرمان خوانساریان در بیست و سومین جشنواره جهانی ریگارد کانادا حضور دارد.

به گزارش سینما خراسان، بیست و سومین جشنواره جهانی ریگارد کانادا، از معتبرترین جشنواره‌های فیلم کوتاه در آمریکای شمالی امسال در حالی برگزار خواهد شد که در بخش مسابقه اصلی میزبان فیلم کوتاه «سایه فیل» به نویسندگی و کارگردانی آرمان خوانساریان است.

برنده جایزه اصلی این جشنواره به آکادمی آوارد (اسکار) معرفی می‌شود و «سایه فیل» واجد شرایط دریافت ۴ جایزه این جشنواره است.

اولین حضور بین المللی «سایه فیل» که پخش بین المللی آن را میرانا پیکچر(امیر تقدیری و مانا نجاران) به عهده دارد، در حالی رغم می خورد که این فیلم پیش از این موفق به دریافت جوایز مهمی از جمله تندیس کارگردانی از جشنواره فیلم کوتاه تهران، تندیس بهترین فیلم جشن تصویر سال، دیپلم افتخار بهترین کارگردانی و فیلمنامه از جشنواره سایه، دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کوتاه تهران برای سونیا سنجری، دیپلم افتخار فیلمنامه از جشنواره نهال شده است.

خوانساریان فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنر و معماری و کارگاه فیلمسازی عباس کیارستمی است و پیش از این با فیلم «سبز کله غازی» موفق به دریافت تندیس خانه سینما شده بود .

این فیلم ۲۲ دقیقه ای که محصول انجمن سینمای جوانان ایران است، پنجمین فیلم کوتاه خوانساریان است که در تابستان گذشته در گروه سینمایی «هنر و تجربه» به همراه چند فیلم کوتاه دیگر به اکران عموم در آمد.

بیست و سومین دوره جشنواره ریگارد کانادا ۱۳ تا ۱۷ مارچ در شهر ساگنه در ایالت کبک کانادا برگزار خواهد شد .

سایر عوامل فیلم مدیر فیلمبرداری: محمد حدادی، تدوین: پویان شعله ور، صدابردار: سامان شهامت، طراح صحنه و لباس: افسانه صرفه جو، آهنگساز: سهند نیک نژاد، بازیگران: سونیا سنجری، حسام محمودی و سیاوش چراغی پور.