سه رویداد هنری در نیمسال نخست سال جدید برگزار می‌شود

انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در شش ماهه نخست سال جدید، ۲ رویداد در سطح استانی و یک رویداد در سطح ملی برگزار می‌کند. به گزارش سینما خراسان، انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در راستای فعالیت‌ها و برنامه‌های خود در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۸، ۲ رویداد را در سطح استانی و یک رویداد را […]


انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در شش ماهه نخست سال جدید، ۲ رویداد در سطح استانی و یک رویداد در سطح ملی برگزار می‌کند.

به گزارش سینما خراسان، انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در راستای فعالیت‌ها و برنامه‌های خود در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۸، ۲ رویداد را در سطح استانی و یک رویداد را در سطح ملی برگزار می‌کند.

این رویدادها شامل دوازدهمین جشنواره تئاتر لبخند پاکدشت است که قرار است با محوریت تئاترهای کمدی به صورت استانی برگزار شود. در این جشنواره گروه‌های شرکت‌کننده ضمن رقابت در بستری با عنوان جشنواره تئاتر لبخند در شهرستان پاکدشت دور هم جمع می‌شوند و به تبادل تجربیات خود می‌پردازند.

فراخوان این جشنواره که قرار است در تابستان ۹۸ برپا شود، تا نیمه اول اسفند ماه منتشر خواهد شد.

در این جشنواره آثار منتخب در شهرستان‌های استان تهران به اجرای عمومی در می‌آیند.

از رویدادهای تئاتر استان تهران در ۶ ماهه نخست سال جدید، برگزاری جشنواره آیین‌های نوروزی کهن دیار فیروزکوه است که از ۲۵ اسفندماه کار خود را آغاز می‌کند و تا روز جهانی تئاتر ادامه خواهد داشت.

این رویداد هنری به شکل سراسری برگزار می‌شود و گروه‌های سراسر کشور که در حوزه تئاتر آیینی فعال هستند، می‌توانند در این رویداد حضور داشته باشند.

از آنجا که شهرستان فیروزکوه از شهرهای تفریحی استان تهران محسوب می‌شود این جشنواره در این شهرستان متمرکز شده است.

سومین برنامه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در نیمه اول سال ۱۳۹۸، برگزاری فصل تئاتر شهرستان‌های استان تهران است که به منظور تداوم اجرای عموم شکل اجرایی به خود می‌گیرد.