شمارش«هفت دقیقه» در کرمان/ اثری که در شهرهای مختلف به صحنه می‌رود

آرش عباسی نمایش «هفت دقیقه» را طی روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ خرداد در شهر کرمان روی صحنه می‌برد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، آرش عباسی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر که چندی پیش نمایش «هفت دقیقه» را با حضور بازیگران افغان در تالار حافظ به صحنه برده بود، درباره اجرای مجدد این اثر […]


آرش عباسی نمایش «هفت دقیقه» را طی روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ خرداد در شهر کرمان روی صحنه می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان، آرش عباسی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر که چندی پیش نمایش «هفت دقیقه» را با حضور بازیگران افغان در تالار حافظ به صحنه برده بود، درباره اجرای مجدد این اثر نمایشی گفت: قرار است از امروز یکشنبه ۱۹ خرداد نمایش «هفت دقیقه» را در شهر کرمان و طی ۳ روز اجرا کنیم. این نمایش در روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ خرداد و هر روز در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰ به صحنه می‌رود.

وی درباره مکان اجرای نمایش «هفت دقیقه» در شهر کرمان، افزود: این نمایش به دعوت مؤسسه «مکتب هزار و یک شب کرمان» با مدیریت خانم سکینه عرب‌نژاد از مترجمان نمایشنامه و در تالار همایون مجموعه یادگاران صنعتی شهر کرمان اجرا می‌شود.

عباسی درباره تغییراتی که در اجرای جدید «هفت دقیقه» نسبت به اجرای پیشین اثر مدنظر است، توضیح داد: نمایش با همان بازیگران اجرای عمومی به صحنه می‌رود. در این اثر هفت دختر افغان، یک دختر تاجیک و یک دختر ایرانی به ایفای نقش می‌پردازند. در شکل اجرای نمایش نیز تغییری ایجاد نخواهد شد به غیر از توجه به برخی جزییات اجرا.

این هنرمند تئاتر با بیان اینکه موضوع نمایش «هفت دقیقه» برای مردم است، تأکید کرد: مردم با موضوع این نمایش ارتباط برقرار می‌کنند از این رو قصد دارم «هفت دقیقه» را در شهرهای مختلف ایران و به شکل اجراهای کوتاه مدت، روی صحنه ببرم. با چند شهر دیگر هم رایزنی‌های برای اجرای «هفت دقیقه» انجام شده است.

وی در پایان سخنان خود اظهار کرد: با اداره‌کل هنرهای نمایشی گفتگوهایی را داشتیم تا در صورت حمایت اداره‌کل، این اثر نمایشی را در مناطق مختلف تهران نیز روی صحنه ببریم. مشکلاتی برای اجرای «هفت دقیقه» به لحاظ تعداد بالای بازیگران و هزینه‌بر بودن سفرهای شهری وجود دارد که تا جایی که امکان دارد، قصد اجرای این نمایش را در شهرهای مختلف داریم.

عکس کنار خبر از مریم جعفری است.