«صبح روز هشتم» روایتی متفاوت از خادمین حرم رضوی

مستند «صبح روز هشتم» به کارگردانی حسین علیجان‌نژاد روایتی متفاوت از خادمین حرم رضوی را به تصویر می کشد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی خانه مستند، مستند «صبح روز هشتم» با موضوع روایت یک روز از خادمین حرم رضوی به کارگردانی حسین علیجان‌نژاد و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی آماده نمایش شد. تصویربرداری […]


مستند «صبح روز هشتم» به کارگردانی حسین علیجان‌نژاد روایتی متفاوت از خادمین حرم رضوی را به تصویر می کشد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی خانه مستند، مستند «صبح روز هشتم» با موضوع روایت یک روز از خادمین حرم رضوی به کارگردانی حسین علیجان‌نژاد و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی آماده نمایش شد.

تصویربرداری این مستند بیش از ۳ سال به طول انجامیده است و در این مستند برای اولین بار یک روز از فعالیت خادمین حرم رضوی با ثبت تصاویر مکان‌هایی که تاکنون مردم عادی امکان حضور در آنها را نداشته‌اند به نمایش در خواهد آمد.

این مستند ۷۰ دقیقه‌ای از یک صبح تا غروب یک شیفت خادمین حرم رضوی را روایت می‌کند و به جهت تعدد مکان‌های خدمت خادمین تصویربرداری آن بیش از سه سال به طول انجامیده است و برای اولین بار فعالیت برخی از خادمین از جمله اداره روشنایی حرم رضوی در قالب مستند به تصویر کشیده شده و نکته قابل توجه روایت آن از زاویه دید حضرت علی ابن موسی الرضا است.

به جهت فرمت خاص این مستند در آن از نریشن استفاده نشده است و فعالیت بالغ بر ۳۰۰ نفر از خادمین رضوی در مکان‌هایی مختلف به تصویر در آمده است.

حسین علیجان‌نژاد پیش از این نیز ساخت آثاری با محوریت حرم رضوی از جمله «کودکان فرشته‌اند» و «زمزمه ملکوت» را در کارنامه دارد.