«صد سال تنهایی» مارکز سریال می‌شود/ نخستین اقتباس از یک رمان شاخص

نت‌فلیکس اعلام کرد قصد دارد رمان تحسین شده «صد سال تنهایی» گابریل گارسیا مارکز را به سریال تبدیل کند. به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، شبکه استریمینگ نت‌فلیکس اعلام کرد حقوق رمان «صد سال تنهایی» را خریده و سریال جدیدی بر مبنای آن می‌سازد. این پروژه نخستین اقتباس از این رمان شاخص است. […]


نت‌فلیکس اعلام کرد قصد دارد رمان تحسین شده «صد سال تنهایی» گابریل گارسیا مارکز را به سریال تبدیل کند.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، شبکه استریمینگ نت‌فلیکس اعلام کرد حقوق رمان «صد سال تنهایی» را خریده و سریال جدیدی بر مبنای آن می‌سازد.

این پروژه نخستین اقتباس از این رمان شاخص است.

نت‌فلیکس اعلام کرده این رمان را که سال ۱۹۶۷ منتشر شد، به زبان اسپانیایی می‌سازد.

از این رمان تاکنون بیش از ۵۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته شده و به بیش از ۴۶ زبان ترجمه شده است.

مارکز که جایزه نوبل را دریافت کرده بود سال ۲۰۱۴ در ۸۴ سالگی درگذشت.

پسران مارکز یعنی رودریگو گارسیا و گونزالو گارسیا به عنوان تهیه کنندگان اجرایی در این سریال حضور خواهند داشت و سریال در کلمبیا زادگاه نویسنده ساخته می‌شود. نت‌فلیکس از جزئیات دیگر این سریال سخنی نگفت.

رودریگو گارسیا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که پدرش سال‌ها با ساخته شدن فیلمی بر مبنای این رمان مخالفت کرد زیرا باور نداشت که بتوان این رمان را به فیلم درآورد و در عین حال معتقد بود ساخته شدن این رمان به زبانی غیر اسپانیایی منصفانه نیست.

وی افزود اکنون که در دوره طلایی سریال سازی به سر می‌بریم و فیلمنامه‌ها و کارگردانی در حد فوق‌العاده هست شاید زمان مناسبی باشد که مخاطبان جهان بتوانند نسخه اقتباسی این رمان را در قالب سریال ببینند.

این رمان داستان زندگی یک خانواده و مرگ آنها را در شهری خیالی به نام ماکوندو روایت می‌کند. زندگی چند نسل خانواده بوئندیا و البته کشور کلمبیا در این رمان روایت شده است.

نت‌فلیکس با ساخت «رُما» به کارگردانی آلفونسو کوارون به زبان اسپانیایی موفق به کسب سه جایزه اسکار ۲۰۱۹ شد.