فروش سینما در ۱۱ ماه اول سال اعلام شد/ کاهش مخاطبان

بررسی آمار فروش فیلم ها در یازده ماه سال ۹۸ نشان می دهد که تعداد مخاطبان سینما نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ اندکی کاهش یافته است. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، بررسی آمار فروش فیلم ها در یازده ماه سال ۹۸ نشان می […]


بررسی آمار فروش فیلم ها در یازده ماه سال ۹۸ نشان می دهد که تعداد مخاطبان سینما نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ اندکی کاهش یافته است.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، بررسی آمار فروش فیلم ها در یازده ماه سال ۹۸ نشان می دهد که میزان فروش سینما نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ افزایش داشته است، ولی تعداد مخاطبان، اندکی کاهش یافته است.

میزان فروش سینمای ایران در یازده ماه سال ۱۳۹۸ به فروشی معادل ۲۹۳ میلیارد و ۸۱۳ میلیون و ۳۹۰هزار تومان رسیده است و طی این مدت ۲۵ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۲۴۲ نفر به تماشای فیلم های درحال اکران نشستند.

میزان فروش فیلم های سینمایی در یازده ماه سال ۹۷ نیز معادل ۲۳۲ میلیارد و ۱۵۳ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان و تعداد تماشاگران ۲۶ میلیون ۶۲۲ هزار و ۳۲۶نفر بوده است. با توجه به افزایش میزان فروش فیلم ها در سال ۹۸ و بر اساس بررسی های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی میزان افزایش فروش فیلم ها در یازده ماه سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ چهار درصد رشد داشته است. ولی تعداد تماشاگران در یازده ماه امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته سه درصد کاهش داشته است.

میزان فروش و تعداد بیننده ایام جشنواره فیلم فجر در میزان فروش و تعداد بیننده بهمن ماه محاسبه نشده است.

همچنین با اشاره به فروش بهمن ماه می توان گفت میزان فروش سینمای ایران در بهمن ماه سال ۹۸ معادل ۱۷ میلیارد و ۷۸۶میلیون و۴۱۵هزار تومان بوده و ۱ میلیون و ۵۸۰هزار نفر به تماشای فیلم های اکران شده نشستند.

در مقایسه بهمن ماه با مدت زمان مشابه سال ۹۷ می توان اعلام کرد فروش در سال گذشته ۱۳ میلیارد و ۸۸۷میلیون و ۱۴۳هزار تومان بوده و ۱ میلیون و ۶۹۴هزار و ۸۵۶نفر به تماشای فیلم ها نشستند که بر این اساس در بهمن ماه ۹۸ فروش بیست و هشت درصد افزایش را نشان می دهد و بیننده هفت درصد کاهش داشته است.

گزارش کامل ۱۱ ماه سال ۹۸ و مقایسه آن با سه سال گذشته در اینجا قابل مشاهده است.