فیلمبرداری «اقیانوس پشت پنجره» آغاز می‌شود/ تولید در جنوب کشور

کارگردان فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» اعلام کرد که فیلمبرداری این اثر از روز پنجشنبه ۲۳ خرداد در جنوب ایران آغاز می‌شود. به گزارش سینما خراسان به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بابک نبی‌زاده نویسنده و کارگردان فیلم «اقیانوس پشت پنجره» به تهیه‌کنندگی سیدجلال چاوشیان به […]


کارگردان فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» اعلام کرد که فیلمبرداری این اثر از روز پنجشنبه ۲۳ خرداد در جنوب ایران آغاز می‌شود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بابک نبی‌زاده نویسنده و کارگردان فیلم «اقیانوس پشت پنجره» به تهیه‌کنندگی سیدجلال چاوشیان به عنوان جدیدترین تولید سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، درباره این فیلم سینمایی گفت: این اثر برای گروه سنی ۷ تا ۱۴ سال ساخته می‌شود و بیشتر از نوجوانان در کار استفاده شده اما در متن، رگه‌هایی از روابط اجتماعی و مسایل بزرگترها را هم می‌بینیم.

وی درباره زمان شروع فیلمبرداری «اقیانوس پشت پنجره» و موقعیت مکانی مدنظر فیلم، اظهار کرد: فیلمبرداری این اثر از روز پنجشنبه ۲۳ خرداد آغاز می‌شود. ما حدود ۴ ماه پیش‌تولید داشتیم و ۲ ماه مدت زمان فیلمبرداری و ۴۵ روز هم مراحل پس از تولید خواهد بود. این فیلم نزدیک به ۴۰ موقعیت مکانی متفاوت دارد که ۳۰ درصد آنها در شهرهای بندرعباس و میناب و باقی آن‌ها در جزیره قشم در روستاهای گامبرون، سهیلی، سلخ و طبل انتخاب شده‌اند.

این کارگردان سینما با بیان اینکه «اقیانوس پشت پنجره» اولین تجربه‌اش در زمینه فیلم بلند سینمایی است، درباره تأثیرگذاری تولیدات سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رشد فرهنگی کودکان و نوجوانان، یادآور شد: کانون از گذشته تاکنون نقش بسیار حساسی در رشد فرهنگی، توانمندی، استعدادیابی و تربیتی کودکان در سراسر نقاط ایران داشته است ولی با توجه به شرایط جدید و نیازها و تعلقات جسمی و روانی کودکان امروزی، مسئولیت چنین نهادی که تنها محل امن و تنها بستر امید برای کودکان ایرانی است، بسیار سخت‌تر و حساس‌تر از گذشته کرده است.

«اقیانوس پشت پنجره» داستان برهان نوجوان باهوش روستایی در جزیره‌ای دورافتاده و بسیار زیبا است که مردم در آن به سختی زندگی می‌کنند. او گروهی را جمع می‌کند، به نقاط دیدنی جزیره می‌رود و برای گردشگران خارجی موسیقی و نمایش اجرا می‌کند. زندگی رونق می‌گیرد و گردشگران بیش‌تری به جزیره می‌آیند اما یک مشکل بزرگ در راه است….

بابک نبی‌زاده ساخت ۷ فیلم کوتاه مستند و داستانی را در کارنامه کاری خود دارد و تاکنون موفق به دریافت جوایز متعدد داخلی و بین‌المللی از جمله جایزه مصطفی عقاد بهترین فیلم از جشنواره اینسایت انگلیس، جایزه هیأت داوران جشنواره رلیجن تودی ایتالیا، جایزه بهترین فیلم جشنواره جنگ و صلح روسیه و جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلمبرداری از جشنواره اربیل عراق با فیلم‌های کوتاه «دست خالی، دل پر»، «روشنایی در پوتین» و «جال خالی من» شده است.

عوامل فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» عبارتند از تهیه‌کننده: سیدجلال چاوشیان، نویسنده و کارگردان: بابک نبی‌زاده، مدیرتولید و برنامه‌ریزی: مهدی مددکار، مدیر فیلمبرداری: حمید مهرافروز، طراح صحنه و لباس: مجید علی‌اسلام، مدیر صدابرداری: جعفر علیان، صداگذار: حسین قورچیان، برنامه‌ریز: محمد حمیدی، دستیار اول کارگردان: حامد نوبری، پشتیبانی تولید: محمد حبیبی، پشتیبانی تولید هرمزگان: یوسف رنجبر و رضا مهرانی، مدیر تدارکات: امیر فراهانی، بازیگران: حدیثه کرمی، محمد آزادی، مهران مظفری، جعفر قاسمی، حسن ذاکری، بهرام کمیجانی، امیر قویدل، یوسف رنجبر، غلام رنجبر و محمد سلیمی.

این فیلم ۵۷ بازیگر اصلی و فرعی دارد که به جز سه نفر از بازیگران تئاتر تهران، بقیه از شهرهای میناب و جزیره قشم انتخاب شده‌اند.