«قتل‌های نیمه‌کاره» به والدین آگاهی می‌دهد/ دختری که دیگر نیست

بهاءالدین مرشدی کارگردان نمایش «قتل‌های نیمه کاره» عنوان کرد این اثر نمایشی تلاش دارد به والدین آگاهی دهد که چطور مراقب فرزندان‌شان باشند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، بهاءالدین مرشدی نویسنده و کارگردان نمایش «قتل‌های نیمه‌کاره» که به تازگی اجرای خود را در خانه نمایش مهرگان آغاز کرده است […]


بهاءالدین مرشدی کارگردان نمایش «قتل‌های نیمه کاره» عنوان کرد این اثر نمایشی تلاش دارد به والدین آگاهی دهد که چطور مراقب فرزندان‌شان باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، بهاءالدین مرشدی نویسنده و کارگردان نمایش «قتل‌های نیمه‌کاره» که به تازگی اجرای خود را در خانه نمایش مهرگان آغاز کرده است درباره اجرای این اثر نمایشی، گفت: این نمایش قصه دختری است که هر روز پشت پنجره حضور دارد اما بعد از مدتی ناپدید می‌شود. گم شدن این دختربچه برای چند دختر جدی می‌شود و پیگیر اتفاقی می‌شوند که برای او رخ داده است.

وی با اشاره به تاثیری که از اتفاقات روز در نگارش نمایشنامه گرفته است، بیان کرد: مطمئناً نمایشنامه تحت‌تأثیر اتفاقاتی که برای دختربچه‌ها رخ داده و ناپدید شدنشان نوشته شده است و تمام تلاش من نیز در این نمایش این است که به خانواده‌ها آگاهی بدهیم که چگونه حواس‌شان به بچه‌های‌شان باشد و به آنها آموزش دهند که نباید به هیچکس و حتی آدم‌های دور و بر و آشنا اعتماد کرد.

مرشدی یادآور شد: اضطرابی که در نمایش برای مخاطبان شکل می‌گیرد این آگاهی را به آن‌ها می‌دهد که به فرزندان‌شان توجه بیشتری داشته باشند چون تأثیراتی که ربوده شدن کودکان در صورت زنده ماندن بر روح و روان آن‌ها می‌گذارد تا بزرگسالی نیز ادامه دارد و قابل جبران نیست. البته در این نمایش شاهد خرده داستان‌های زیادی هستیم و ۵ زن این نمایش هرکدام داستان‌های مجزایی دارند.

این کارگردان در پایان متذکر شد: فضای داستان رئالیستی نیست و روایت داستان‌ها، خطوط زمانی را در هم می‌ریزند و ساختار کلاسیک در نمایش رعایت نشده است. نمایش در موقعیت‌هایی نیز از فضای تراژیک خود خارج شده و طنزی گروتسک پیدا می‌کند اما در مجموع تلاش شده تا مخاطب با فضایی متعادل روبرو باشد.

سارا تقوی، شکوفه داودی، محمد غریبی، یگانه ماموریان، اطهر نگهبانی، نگین وکیلی بازیگران این اثر نمایشی هستند که تا ۲۵ تیرماه ساعت ۱۹:۳۰ در خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.