قصه «فجر۳۹» با «تی‌تی» به سر می‌رسد/ «یدو» قهرمان روز آخر جشنواره

دو فیلم سینمایی «یدو» و «تی‌تی» امروز و در آخرین روز اکران فیلم‌های سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد به نمایش گذاشته می‌شود. به گزارش سینما خراسان، امروز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه و همزمان با هشتمین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر فیلم‌های «یدو» به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه کنندگی […]

دو فیلم سینمایی «یدو» و «تی‌تی» امروز و در آخرین روز اکران فیلم‌های سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش سینما خراسان، امروز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه و همزمان با هشتمین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر فیلم‌های «یدو» به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه کنندگی محمدرضا مصباح و «تی تی» به کارگردانی و تهیه کنندگی آیدا پناهنده نمایش داده می‌شود.

امروز آخرین روز از اکران فیلم‌های جشنواره در سالن ویژه اصحاب رسانه است و در پایان روز قرار است فهرست نامزدهای بخش‌های مختلف منتشر شود.

در دو روز پایانی جشنواره فیلم‌های نامزدشده در بخش بهترین فیلم، در سالن رسانه‌ها بازپخش می‌شود.

«یدو» همانند فیلم سینمایی «۲۳ نفر» مهدی جعفری یک اثر در حوزه جنگ و دفاع مقدس و با محوریت کودک و نوجوان تولید شده است.

فیلم محصول همکاری بنیاد فارابی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است و تنها نماینده سینمای کودک و نوجوان در جشنواره امسال محسوب می‌شود.

ستاره پسیانی، اکبر اودود، سعید آلبوعبادی، میلاد صویلاوی، محمدمهدی آلبوعلی، ریحانه آریامنش، عبدالحلیم تقلبی، حسین پوریده، رضا نوری، طاهره نیک‌آزاد، مسعود جلالی، معید رامی، مائده رامی، یاسین مسعودی، احمد مسافری در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

اما آیدا پناهنده این بار با فیلم سینمایی «تی تی» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر شرکت کرده است.

این فیلم سینمایی داستان استادی است که قصد دارد پایان‌نامه‌ای در مورد پایان جهان به اثبات برساند و با مادری عجیب و غریب که می‌خواهد لیاقت انسانیت را داشته باشد ملاقات می‌کند.

در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون الناز شاکردوست، پارسا پیروزفر و هوتن شکیبا حضور دارند.