مذاکره برای تولید نمایشی مشترک آغاز شد/ معرفی تئاتر معاصر ایران

در نشست معرفی تئاتر معاصر ترکیه برنامه ریزی برای تولید اثری مشترک و معرفی تئاتر معاصر ایران مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، اوزن یولا کارگردان، نمایشنامه‌نویس و لمان ییلماز عضو پیشین هیأت داوری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، جامعه‌شناس و […]


در نشست معرفی تئاتر معاصر ترکیه برنامه ریزی برای تولید اثری مشترک و معرفی تئاتر معاصر ایران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، اوزن یولا کارگردان، نمایشنامه‌نویس و لمان ییلماز عضو پیشین هیأت داوری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، جامعه‌شناس و همچنین دکترای دراماتورژی که مدیر فستیوال تئاتر در ترکیه است از جمله مهمانان بین المللی جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر هستند که علاوه بر حضور در جشنواره، نشست معرفی تئاتر معاصر ترکیه را با حضور عبدالحسین لاله در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار کردند.

طی حضور این چهره های تئاتر ترکیه و همچنین برگزاری نشست معرفی تئاتر معاصر ترکیه مقرر شد نشست مشابهی برای معرفی تئاتر معاصر ایران در دوره آینده جشنواره بین المللی تئاتر استانبول در سال ۲۰۱۹ با حضور متخصصان و هنرمندان برگزیده تئاتر ایران برگزار شود.

طبق تعامل صورت گرفته قرار است نمایشنامه های منتخبی از نمایشنامه نویسان تئاتر ایران در جشنواره بین المللی تئاتر استانبول نمایشنامه خوانی شوند، ضمن اینکه شرایط لازم برای انتخاب اثر یا آثار ایرانی برای حضور در دوره آتی این جشنواره تئاتری با همیاری امور بین الملل اداره کل هنرهای نمایشی فراهم خواهد شد.

همچنین مذاکره و بررسی شرایط برای تولید مشترک یک اثر نمایشی با حضور هنرمندان ایرانی و ترکیه ای از دیگر دستاوردهای حضور هنرمندان تئاتر ترکیه در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و همچنین برگزاری نشست معرفی تئاتر معاصر ترکیه است.