معرفی آثار روز نهم «تئاتر فجر ۳۹»

امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ و همزمان با نهمین روز برگزاری سی‌ و نهمین جشنواره تئاتر فجر نمایش‌هایی در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی، دیگرگونه‌ها و رادیویی اجرا می‌شوند. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره، امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ همزمان با روز نهم این رویداد، مجموعه تئاتر شهر، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر و تالار […]


امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ و همزمان با نهمین روز برگزاری سی‌ و نهمین جشنواره تئاتر فجر نمایش‌هایی در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی، دیگرگونه‌ها و رادیویی اجرا می‌شوند.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره، امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ همزمان با روز نهم این رویداد، مجموعه تئاتر شهر، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر و تالار حافظ میزبان اجراهای صحنه‌ای آثار این دوره از جشنواره خواهند بود.

* اجراهای صحنه‌ای

در مجموعه تئاتر شهر تالار اصلی در تمام روزهای برگزاری جشنواره از ساعت ۱۸ میزبان اجرای‌ نمایش «گرگاس‌ها یا روز بخیر آقای وزیر» به کارگردانی حمیدرضا نعیمی خواهد بود.

«تن‌ها» به کارگردانی علیرضا معروفی امروز ساعت ۱۷ در تالار چارسو اجرا می‌شود. تالار سایه در ساعت ۱۵ میزبان اجرای نمایش «هماتون اپیدورال جن‌زده» به کارگردانی جواد صداقت خواهد بود و «راشومون» به کارگردانی رسول اونق هم ساعت ۱۷ در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود.

در تئاتر مولوی و در ساعت ۱۵ نمایش «ریبوت» به کارگردانی امیرحسین آژیر ارشد اجرا می‌شود.

تماشاخانه ایرانشهر هم در ۲ سالن ناظرزاده و سمندریان میزبان آثار این دوره از جشنواره است. امروز در سالن ناظرزاده و در ساعت ۱۷ نمایش «ته بلیط» به کارگردانی علیرضا حمیدین روی صحنه می‌رود. ساعت ۱۹ هم نمایش «هار یا مردی که به هنگامه تولد هر دو دستش پر از خون بود» به کارگردانی افشین زمانی در سالن سمندریان روی صحنه می‌رود.

در تالار حافظ هم نمایش «نسخ» به کارگردانی امیرحسین غفاری در ساعت ۱۹ روی صحنه می‌رود.

* نمایش‌های خیابانی

امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ و در بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌ها، از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در محوطه مقابل تالار وحدت به ترتیب نمایش‌های «#خودم شروع می‌کنم»، «V.A.R»،‌ «نبرد بام»، «روز آرمیتا» و «ترور آفتاب» اجرا می‌شود.

در محوطه آب‌نمای بازار بزرگ «ایران‌مال» هم در ۲ نوبت ۱۸:۳۰ و ۱۹ نمایش های نمایش «#خودم شروع می‌کنم» و «نبرد بام» اجرا خواهد شد.

ایوان انتظار مترو میدان ولیعصر (عج) هم امروز در ساعت ۱۱ میزبان اجرای نمایش «مضحکه در مضحکه» و پس از آن در ساعت ۱۱:۳۰ میزبان نمایش «ترور آفتاب» خواهد بود.

* دیگرگونه‌ها

نمایش «دموکراسی سفارشی» به کارگردانی میلاد جباری مولانا هم در بخش «دیگرگونه‌ها» امروز در ساعت ۱۸:۳۰ در باغ موزه قصر اجرا می‌شود.

نمایش «آنتروپی» به کارگردانی زهرا رفیعی در این بخش از ساعت ۱۶ در فضای مجازی اجرا می‌شود. نمایش «تناسخ» به کارگردانی مهیار جوادی‌ها امروز ساعت ۱۵ به‌صورت گردشی اجرا خواهد داشت.

* نمایش‌های رادیویی

امروز در بخش اجراهای رادیویی ۲ نمایش «چریکه» به کارگردانی مصطفی کولیوندی در ساعت ۱۶ و نمایش «پست بام» به کارگردانی طیبه صیدمحمدی در ساعت ۱۸ در تماشاخانه عباس جوانمرد اجرا خواهد شد.